Szykuje się wielka inwestycja logistyczno-magazynowa za kilkaset mln zł w Jaworze

Szykuje się wielka inwestycja logistyczno-magazynowa za kilkaset mln zł w Jaworze

Orzech
Orzech
REKLAMA
Po wielkiej fabryce silników Mercedesa tym razem w Jaworze powstanie wielkie centrum logistyczno-magazynowe – jedno z największych w Polsce. Inwestycja ma roboczą nazwę: "Jaworskie Centrum Logistyczne".
W tym regionie Dolnego Śląska chce zainwestować firma Commercial Point, specjalizująca się w budowie centrów logistycznych. W planach ma zagospodarowanie 35 hektarów pod budowę magazynów wysokiego składowania. Łączna powierzchnia przyszłych hal pod usługi i działalność wyniesie 200 tys. metrów kwadratowych. Docelowo, w ciągu kilku lat może dzięki tej inwestycji powstać od 2000 do nawet 3000 osób. Łącznie firma ma zainwestować w Jaworze kilkaset milionów złotych.
JCL to nie tylko hale magazynowe. Na terenie jaworskiej strefy magazynowo-logistycznej umiejscowione mogą być również wszystkie potrzebne centrum logistycznemu obiekty towarzyszące, tj.: place składowania kontenerów, terminale przeładunkowe, biura, punkt obsługi technicznej samochodów czy zaplecze hotelowe i usługowe. Inwestycja nie będzie uciążliwa dla mieszkańców, ponieważ będzie oddalona od zabudowań mieszkalnych.
Wybór Jawora przez tego wielkiego inwestora nie był przypadkowy. Firma realizuje kilkanaście takich projektów w Polsce. Lokalizuje je przy autostradach i trasach szybkiego ruchu. Podobne centrum na Dolnym Śląsku powstaje aktualnie w Okmianach, w gminie Chojnów, gdzie docelowo powstanie kolejne wielkie centrum logistyczno-magazynowe amerykańskiego giganta e-commerce – firmy Amazon. Przedstawiciele Commercial Point nie ukrywają, że w przypadku nowej inwestycji w Jaworze duże znaczenie odegrał fakt ulokowania się w tym mieście fabryki silników Mercedesa. 
Budowa kompleksu magazynowo-logistycznego Commercial Point w Jaworze rozpocznie się zaraz po uprawomocnieniu się pozwolenia na budowę. Według założeń, rozpoczęcie budowy Jaworskiego Centrum Logistycznego planowane jest na jesień 2019 roku i ma zakończyć się w 2021 r.
Wielkim atutem Jaworskiego Centrum Logistycznego jest sąsiedztwo północnego wjazdu na S3, bezpośrednie położenie przy DK3 i jednocześnie obwodnicy miasta. Sieć połączeń drogowych z JCL zapewniałaby jego skuteczne oddziaływanie w centralnej części województwa dolnośląskiego. 
Dodatkowo dużym plusem JCL będzie także jego przygraniczne położenie, które pozwala obsługiwać wymianę towarową z północną częścią Republiki Czeskiej oraz zachodnią Niemiec.
Warto podkreślić, że Commercial Point nie był zainteresowany oferowanymi terenami należącymi do jaworskiej części specjalnej strefy ekonomicznej. Inwestycja ma powstać na działkach należących obecnie do Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej. Miasto Jawor już przekształciło działo działkę z terenów rolniczych na przemysłowe. Commercial Point ze Spółdzielnią podpisało umowę przedwstępną do końca 2019 roku. Kiedy inwestor pozałatwia wszystkie sprawy administracyjne, zostanie wtedy sfinalizowana cała transakcja.
O inwestorze:
Firma Commercial Point Sp. z o.o. z Warszawy zajmuje się realizacją projektów przemysłowych – w tym magazynowych (np. dla Panattoni Europe) oraz komercyjnych. W wielu projektach firma uczestniczy również jako inwestor, współinwestor, inwestor zastępczy oraz deweloper. Dla większości projektów zakładane są odrębne spółki celowe, realizujące wysokiej jakości projekty komercyjne i przemysłowe.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

We Wrocławiu trwa rewitalizacja linii kolejowej w kierunku Sobótki i Świdnicy [FILM + ZDJĘCIA]
PKP Polskie Linie Kolejowe realizują za blisko 200 mln zł rewitalizację linii kolejowej z Wrocławia...
Amerykański koncern Gates zwiększa zatrudnienie w swojej fabryce w Legnicy
Jeden z liderów na rynku w produkcji zaawansowanych technologicznie pasków gumowych i przewodów, któ...
Develia rozpoczęła we Wrocławiu budowę osiedla Kaskady Różanki [WIZUALIZACJE]
Develia rozpoczęła przedsprzedaż lokali w inwestycji Kaskady Różanki przy ulicy Chorwackiej. De...
Gdańsk: Uni-logistics pierwszym najemcą w Panattoni Park Tricity East VI
Spółka Uni-logistics, specjalizująca się w spedycji morskiej, kolejowej, lotniczej i transporcie dro...
Pierwszy pociąg hybrydowy szykuje się do podróży po Dolnym Śląsku
Pierwszy z sześciu pociągów hybrydowych zamówionych przez Koleje Dolnośląskie dotarł do legnickiej b...
Pod Warszawą powstanie 60 market OBI w Polsce
W aglomeracji warszawskiej ruszyła budowa piątego marketu sieci OBI. Będzie to jednocześnie 60 sklep...
Francuski potentat z branży logistycznej GEFCO rozwija swoje dwa centra pod Wrocławiem
Kolejna wielka i znana międzynarodowa firma stawia na Aglomerację Wrocławską i inwestuje w rozwój. F...
W Krakowie trwa budowa nowej wielofunkcyjnej hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
W stolicy Małopolski, przy ul. Buszka trwa budowa nowej hali sportowej Akademii Górniczo-Hutniczej (...
Wrocław: Naprzeciwko Toru Wyścigów Konnych powstaje nowy obiekt hotelowy [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
We Wrocławiu przy ul. Zwycięskiej 3 na osiedlu Krzyki-Partynice, naprzeciwko Toru Wyścigów...
Hotel Reymont w Łodzi zmieni się w butikowy Aiden by Best Western [WIZUALIZACJE]
Hotel Reymont położony jest w centrum Łodzi, przy ul. Legionów 81, w pobliżu Manufaktury - jednej z...