Dolny Śląsk: Ruszyła budowa I etapu wielkiej inwestycji w Sycowie źródło: Hillwood Polska

Dolny Śląsk: Ruszyła budowa I etapu wielkiej inwestycji w Sycowie

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
Wiodący deweloper powierzchni komercyjnych Hillwood rozpoczął budowę pierwszej hali w nowym projekcie magazynowym w Sycowie. Pierwszy budynek o powierzchni ponad 44 tys. mkw. zostanie oddany do użytku w 1 kwartale 2022 r. Cała inwestycja docelowo zaoferuje najemcom prawie 90 tys. mkw.

Hillwood Syców to centrum logistyczne zlokalizowane niewiele ponad 50 km od Wrocławia, na granicy województw wielkopolskiego i dolnośląskiego, bezpośrednio przy drodze ekspresowej S8. W dwóch halach powstanie w sumie 87 600 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Lokalizacja parku logistycznego zapewnia sprawny dojazd do aglomeracji wrocławskiej oraz autostrady A4.
Hillwood Polska

Centrum logistyczne w Sycowie to już nasza kolejna inwestycja na Dolnym Śląsku. Po dużym sukcesie komercyjnym parków w Oleśnicy, Żórawinie koło Wrocławia oraz Bielanach Wrocławskich zdecydowaliśmy się na następny ruch w tym regionie. Wybraliśmy Syców, ze względu na doskonałą lokalizację i dostęp do ważnych węzłów komunikacyjnych, a także dobry dostęp do pracowników – mówi Hubert Michalak, prezes zarządu Hillwood Polska. – Dolny Śląsk to jeden z najszybciej rozwijających się regionów i ważny punkt na logistycznej mapie Polski. Pod względem popytu zgłaszanego na nowoczesne magazyny, w pierwszym kwartale tego roku rejon Wrocławia zajmował czwarte miejsce w kraju.

Hillwood Syców to dwie hale magazynowe o ponadstandardowej wysokości 12 m, co pozwoli przyszłym najemcom na efektywniejsze wykorzystanie powierzchni składowania oraz na obniżenie kosztów najmu i eksploatacji. Podobnie, jak we wszystkich budynkach Hillwood, w powstających magazynach zostanie zamontowane oświetlenie LED. W budynkach zostaną zainstalowane tryskacze K360 oraz obydwie hale będą posiadały standard odporności ogniowej – powyżej 4000 MJ/mkw. W ramach projektu zastosowane zostaną również zielone rozwiązania takie jak, farma fotowoltaiczna 50 kW, gniazda do ładowania samochodów elektrycznych a także łąki kwietne zamiast części standardowych trawników.
REKLAMA
Hillwood Polska
– Lokalizacja Sycowa, w pobliżu drogi ekspresowej i autostrady, to ogromny potencjał naszej gminy. Dzięki budowie centrum logistycznego będziemy mogli go w pełni wykorzystać. Dodatkowe wpływy z podatków od nieruchomości oraz setki nowych miejsc pracy dla mieszkańców z Sycowa i okolic to szansa, żeby ciągle się rozwijać i iść do przodu – mówi Dariusz Maniak, Burmistrz Miasta i Gminy Syców.

Specyfikacja techniczna parku Hillwood Syców prezentuje się następująco:


O Hillwood:

Hillwood to jedna z wiodących globalnych firm z branży nieruchomości komercyjnych z 30-letnim doświadczeniem w realizacji inwestycji w Europie Ameryce Północnej.

W Polsce obecna jest od 2014 roku i specjalizuje się w dostarczaniu wysokiej jakości przestrzeni logistycznych i przemysłowych, zarówno w formule BTS (szytych na miarę), jak i gotowych powierzchni magazynowych na wynajem. Firma zajmuje się również akwizycjami i zarządzaniem nieruchomościami logistycznymi i przemysłowymi.

Usługi deweloperskie Hillwood świadczy samodzielnie bądź we współpracy z renomowanymi partnerami branżowymi. Hillwood działa na terenie całego kraju, skupiając się na rozwoju na głównych rynkach magazynowych (okolice Warszawy, Polska centralna, Górny i Dolny Śląsk), ale także w nowych, perspektywicznych lokalizacjach.

Stanach Zjednoczonych Hillwood jest wiodącym deweloperem powierzchni przemysłowych, handlowych oraz mieszkaniowych. Na swym macierzystym rynku firma znana jest ze swych wyjątkowych wielofunkcyjnych projektów, często realizowanych w bliskiej współpracy ze społecznościami lokalnymi, w tym projektów rewitalizacyjnych.

Źródło: Hillwood

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA