W Oleśnicy ruszyła budowa fabryki Alucrom

W Oleśnicy ruszyła budowa fabryki Alucrom

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Ruszyła budowa nowej fabryki w oleśnickiej podstrefie WSSE "Invest-Park".  Prace budowlane mają potrwać około roku. Inwestor zadeklarował w pierwszym etapie zatrudnić ok. 50 osób. Inwestycja będzie etapowana, więc docelowo pracę w nowej fabryce Alucrom w Oleśnicy może znależć o wiele więcej pracowników. Wstępne szacunki inwestora przewidują zatrudnienie w ciągu 3-4 lat około 150 osób.
W sierpniu władze Oleśnicy za niemal 1,5 miliona złotych sprzedały firmie Alucrom działkę położoną na terenie podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "Invest Park" o powierzchni trzech hektarów. Znajduje się ona w odległości kilkuset metrów od innej inwestycji w podstrefie - hali firmy GKN Driveline Polska przy ul. Krzywoustego. 
Niedawno na terenie pomiędzy Oleśnicą a Świerzną ruszyły pierwsze roboty i prace z użyciem ciężkiego sprzętu. 
REKLAMA

Czym zajmuje się firma Alucrom?

Firma specjalizuje się w zabezpieczaniu antykorozyjnym elementów stalowych na potrzeby przemysłu. Firma powstała w 2003 roku jako Hyab Alucrom Sp. z o.o. w ramach owocnej kooperacji uznanych szwedzkich firm przemysłowych. W 2009 r. w ramach otwarcia lakierni w Dębskiej Woli zaczęła funkcjonować na rynku także Hyab Alucrom Kielce Sp. z o.o. W roku 2011 nastąpiła oficjalna zmiana nazw spółek na Alucrom Sp. z o.o. (oddział w Bykowie pod Wrocławiem) oraz Alucrom Kielce Sp. z o.o. (oddział w Dębskiej Woli pod Kielcami). 

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA