ARRA Group wybuduje duże centrum logistyczno-dystrybucyjne w Głogowie

ARRA Group wybuduje duże centrum logistyczno-dystrybucyjne w Głogowie

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Głogowska firma ARRA Group, specjalizującą się w drogowym transporcie farmaceutyków i dostawach ekspresowych teraz planuje rozszerzyć swoją działalność o magazynowanie. W podstrefie Głogów Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej powstaną nowoczesne magazyny z kontrolowaną temperaturą przygotowane specjalnie dla branży farmaceutycznej.
Zakończenie inwestycji planowane jest na drugą połowę 2019 roku. ARRA Group dzięki tej inwestycji zwiększy zatrudnienie o blisko 400 miejsc pracy na wszystkich szczeblach i różnych stanowiskach. 
Powstanie centrum logistyczno-dystrybucyjnego pozwoli zaspokoić potrzebę rynku związaną z kompleksową obsługą transportu farmaceutycznego oraz magazynowania w szczególnych warunkach temperaturowych z zachowaniem standardów GDP oraz GMP (Dobrych Praktyk Produkcyjnych) na każdym etapie wykonywania usługi.
Na terenie centrum logistyczno-dystrybucyjnego powstanie między innymi hala magazynowa o powierzchni przewidzianej na ponad 20000 miejsc paletowych, biurowiec, hotel z pełnym zapleczem socjalnym dla kierowców, serwis samochodowy oraz chłodnictwa samochodowego, myjnia i stacja paliw.
REKLAMA
Magazyny ARRA Gruop będą przystosowane do przechowywania leków w warunkach kontrolowanej temperatury w trzech zakresach temperatur: mrożenie od -18º C do -22 ºC, cold chain 2º-8º C oraz 15º-25º C. Firma zapewnia, że ze względu na duży udział w transporcie cold chain znaczna część powierzchni będzie przewidywała właśnie temperaturę w zakresie 2º-8º C. Magazyny będą również przystosowane do przechowywania leków narkotycznych oraz cytostatycznych.
ARRA Group jako farmaceutyczny operator logistyczny, poza optymalizacją procesów logistycznych, transportem oraz przechowywaniem będzie mogła rozszerzyć zakres usług między innymi o konfekcjonowanie towaru i repacking towarów importowanych. 
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA