Arra Group zainwestuje w podstrefie Głogów LSSE

Arra Group zainwestuje w podstrefie Głogów LSSE

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Polska spółka Arra Group zainwestuje na terenie podstrefy Głogów Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE) co najmniej 24 mln złotych i zatrudni kilkudziesięciu pracowników.
W piątek, 2 grudnia, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Witold Idczak oraz jej wiceprezes Krzysztof Sadowski podczas specjalnej konferencji prasowej w Legnicy uroczyście wręczyli prezesowi firmy Arra Group Arturowi Ratajczakowi zezwolenie na prowadzenie działalności na terenie podstrefy w Głogowie.
Arra Group od 12 lat zajmuje się transportem leków na terenie całej Europy. Jako pierwsza firma transportowa z Polski otrzymała certyfikat EU GDP wydany przez szwajcarską firmę SGS, co świadczy o jakości usług wykonywanych przez polską firmę.
Na nową inwestycję w Głogowie Arra Group przeznaczy około 24 mln złotych. Na terenie podstrefy LSSE inwestor zamierza wybudować nowoczesne magazyny służące do przechowywania produktów farmaceutycznych. Nowa inwestycja pozwoli w pełni zabezpieczyć temperaturę przechowywania leków przez cały proces dystrybucji. 
REKLAMA
Arra Group aktualnie zatrudnia w Głogowie około 100 pracowników. Po zakończeniu najnowszej inwestycji firma utworzy kilkadziesiąt kolejnych miejsc pracy. 
O Arra Group
Firma powstała w 2002 r. Aktualnie ma siedzibę w Głogowie. Jej flota liczy ok. 100 samochodów, z których 56 to nowe Sprintery. Ze względu na dbałość o najwyższy standard usług wszystkie samochody wyposażone są w system telematyczny TRANSICS, umożliwiający śledzenie pojazdów, monitoring i dokumentację temperatury w ładowni oraz komunikację z kierowcą. Nad bezpieczeństwem w trakcie postoju czuwają systemy alarmowe oraz specjalne, dedykowane rozwiązania zabezpieczające przestrzeń ładunkową przed niepożądanym otworzeniem osób trzecich. ARRA posiada ponadto wszystkie pozwolenia oraz certyfikaty niezbędne do przewozu ładunków specyficznych takich jak żywność, leki oraz materiały niebezpieczne.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA