DODAJ

Dolny Śląsk: Arra kupiła dodatkowy teren w Głogowie. Inwestycja będzie znacznie większa

Dolny Śląsk
Dolny Śląsk: Arra kupiła
Orzech
2018-07-27 01:04:35
Polska firma Arra z Głogowa dokupiła działkę o powierzchni 2,2 ha w tym dolnośląskim mieście. Arra Group specjalizuje się w ekspresowych dostawach leków. Teraz spółka chce rozszerzyć działalność o usługi magazynowania. W Głogowie planuje zbudować magazyny z kontrolowaną temperaturą, przygotowane specjalnie na potrzeby składowania farmaceutyków, dystrybuowanych przez nią na terenie Europy.

Pierwszą działkę na terenie głogowskiej podstrefy LSSE Arra kupiła pod koniec 2016 r. Jednak okazało się, że firma będzie potrzebowała znacznie większej powierzchni, żeby zrealizować swoje biznesowe plany. Inwestor dokupił więc od miasta tereny przy ul. Północnej, płacąc za nie 630 tys. zł netto.

Spółka Arra Group zainwestuje w Głogowie w I etapie co najmniej 24 mln złotych i zatrudni kilkudziesięciu nowych pracowników.

Ostatecznie w Głogowie powstanie magazyn, biurowiec, hotel dla kierowców, parkingi, warsztaty samochodowe, stacja paliw oraz myjnia samochodowa. Potem Arra zamierza rozbudowywać same magazyny. Inwestycja pozwoli też zwiększyć zatrudnienie w firmie.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach podstrefy Głogów Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

I etap przewiduje powstanie magazynu, biurowca, hotelu dla kierowców, parkingów, warsztatów samochodowych, stacji paliw oraz myjni samochodowej. II etap będzie rozszerzeniem opartym głównie o rozbudowę powierzchni magazynowej.

Arra Group od 12 lat zajmuje się transportem leków na terenie całej Europy. Jako pierwsza firma transportowa w Polsce otrzymała certyfikat EU GDP wydany przez szwajcarską firmę SGS.