Wkrótce otwarcie fabryki Wessel-Poliamid w Kłodzku

Wkrótce otwarcie fabryki Wessel-Poliamid w Kłodzku

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
W czerwcu br. rozpoczęła się budowa zakładu polsko-niemieckiej firmy Wessel-Poliamid sp. z o.o., w Kłodzku, w którym produkowane będą elementy do odkurzaczy, a już pod koniec października ma nastąpić jej oficjalne otwarcie, a w grudniu br. ma ruszyć produkcja. 
Docelowo firma zaplanuje zatrudnić około 150 osób, głównie na linii produkcyjnej, ale również potrzebuje logistyków, pracowników administracji.
Inwestycja obejmuje budowę zakładu produkcyjno-magazynowego z częścią biurową. W fabryce będą wytwarzane akcesoria do odkurzaczy domowych i przemysłowych. Inwestycja obejmuje również budowę obiektów i infrastruktury. Hala produkcyjna pomieści magazyny surowców i materiałów gotowych, natomiast w dwukondygnacyjnej części biurowej znajdą się pomieszczenia socjalne, magazyn form i laboratorium wytrzymałościowe.
– Nowy zakład zoptymalizuje dotychczasowe procesy produkcyjne dysz do odkurzaczy. W pierwszej fazie uruchomimy 6 linii technologicznych i 25 wtryskarek. Do końca 2017 roku planujemy zakupić dodatkowe 12 linii – czytamy na stronie WSSE "Invest-Park".
REKLAMA
W zezwoleniu na działalność w podstrefie Kłodzko Wessel-Poliamid zadeklarował nakłady przewyższające 25 milionów złotych.
Wessel-Poliamid sp. z o.o. będzie już trzecią firmą inwestującą na terenie Podstrefy Kłodzko w Jaszkowej Dolnej. Od jesieni ubr. funkcjonuje tu już zakład produkujący komponenty do samochodów Kayser Automotive Systems. 29 lutego br. zostało wydane zezwolenie dla kolejnej firmy chcącej prowadzić działalność gospodarczą na tym terenie. TechPlast sp. z o.o. sp.k. z/s w Polanicy-Zdroju ma zainwestować co najmniej 4,5 mln zł oraz zatrudnić co najmniej 10 osób. Firma kupiła nieruchomość niezabudowaną o powierzchni 0,46 ha, na której ma wybudować zakład produkujący płyty, arkusze, rury i kształtowniki z tworzyw sztucznych. Firma planuje zakończyć inwestycję najpóźniej do 31.12.2017 r.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA