Steinpol Central Services zainwestuje w Wołowie – powstanie 400 nowych miejsc pracy

Steinpol Central Services zainwestuje w Wołowie – powstanie 400 nowych miejsc pracy

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Firma z branży meblarskiej Steinpol Central Services w przyszłym roku wybuduje halę produkcyjną w Wołowie, w której planuje zatrudnić 400 osób. Fabryka mebli w Wołowie ma mieć powierzchnię 10 000 m2. 
Steinpol Central Services Sp. z o.o. to polski pion światowego koncernu Steinhoff International, wiodącego producenta mebli w Europie. Specjalizuje się w produkcji mebli tapicerowanych. 
Historia Steinhoff rozpoczyna się 1 lipca 1964 roku, kiedy to Bruno Steinhoff założył zakład produkcji i dystrybucji mebli "Bruno Steinhoff Möbelvertretungen und – vertrieb". Od tych skromnych początków działalność rozwinęła się do międzynarodowej grupy firm.
REKLAMA
Teraz Steinhoff jest obecny na kilku kontynentach. Ma swoje firmy w wielu rejonach świata – Wielkiej Brytanii, Europie kontynentalnej, Afryce, Indiach, Azji, Australii i Nowej Zelandii. Zatrudnia około 90 000 osób.

W Polsce firma ma swoje fabryki w Rzeplinie, Zielonej Górze, Witnicy, Myśliborzu, Chociszewie w województwie lubuskim, Prudniku na Opolszczyźnie i w Kłodzku na Dolnym Śląsku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA