Gigant branży spożywczej zainwestuje pod Środą Śląską?źródło: bip.srodaslaska.pl

Gigant branży spożywczej zainwestuje pod Środą Śląską?

Paweł Harom
Paweł Harom
REKLAMA
Amerykański koncern zajmujący się m.in. produkcją chipsów, chrupek kukurydzianych i innych przekąsek stara się o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. "Budowa zespołu budynków zakładu przemysłowego FRITO LAY wraz z instalacjami wewnętrznymi i zagospodarowaniem terenu z infrastrukturą techniczną".
Potwierdza to obwieszczenie, które pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. Wg informacji zawartych w dokumencie zakład miałby powstać na nico ponad 30-hektarowej nieruchomości w podstrefie LSSE S.A. Komorniki-Święte, tuż za istniejącym zakładem naprawy i serwisu silników lotniczych.
W terminie 2 miesięcy zakończyć ma się postępowanie, którego celem jest sprawdzenie czy przedmiotowa inwestycja może potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko. Na tym etapie potencjalny zainteresowany nie wystąpił jeszcze o pozwolenie na budowę zakładu.
REKLAMA
Przedsiębiorstwo Frito Lay od 1965 roku jest częścią koncernu PepsiCo. Jak zatem do doniesień dotyczących inwestycji w podstrefie LSSE S.A. Komorniki-Święte ustosunkowuje się spożywczy potentat?

Zgodnie z polityką firmy PepsiCo, nie udzielamy żadnych informacji na temat naszych planów – mówi Julian Krzyżanowski, Public Policy/Government Affairs & Communication Manager w firmie PepsiCo.
Obwieszczenie opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznych Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA