Amerykański koncern zainwestuje kolejne 125 mln zł w fabrykę w Legnicy

Amerykański koncern zainwestuje kolejne 125 mln zł w fabrykę w Legnicy

Dolny Śląsk
Orzech
Orzech
REKLAMA
Gates Polska zdecydował się po raz kolejny zainwestować w swoją polską fabrykę w Legnicy. Do tej pory amerykańska spółka zainwestowała w legnicką fabrykę 250 milionów złotych i zatrudniała 500 osób, które pracują przy produkcji pasów klinowych i zestawów naprawczych pasków rozrządu dla klientów z branży motoryzacyjnej. Teraz liczba pracowników ma wzrosnąć o 10 proc. Nowy zakład ma kosztować kolejnych 125 milionów złotych.
We wtorek, 14 marca prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Witold Lech Idczak wręczył Adamowi Mrzygłódowi z zarządu Gates Polska niezbędne zezwolenie na inwestycję w podstrefie Legnica Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE).
Nowa fabryka będzie zlokalizowana tuż obok już istniejącej. W nowym zakładzie Gates Polska produkować będzie węże hydrauliczne dla branży motoryzacyjnej. Nowa fabryka ma rozpocząć produkcję za rok.
REKLAMA

O inwestorze:

Historia amerykańskiej firmy Gates sięga 1911 roku. Z biegiem lat firma stała się organizacją międzynarodową przyjmując nazwę The Gates Corporation. W 1995 roku The Gates Rubber Company została włączona do Tomkins PLC firmy z siedzibą w Londynie zajmującej się zarządzaniem w sektorze przemysłowym. Tomkins jest globalną grupą inżynieryjno-produkcyjną działającą w trzech dziedzinach: komponentów do systemów pneumatycznych, produktów inżynieryjno-konstrukcyjnych oraz wyrobów przemysłowych i samochodowych. Gates działa w Polsce od 2001 roku. Inwestycja w Legnicy jest zrealizowana od podstaw (tzw "inwestycja greenfield"). Każdego miesiąca firma produkuje ponad 1 mln wyrobów: paski klinowe, paski wieloklinowe, paski synchroniczne, zestawy paskowe układów napędowych oraz mieszanki gumowe.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA