DODAJ

Dolny Śląsk: Niemiecki Winkelmann zwiększa zatrudnienie w fabrce w Legnicy

Legnica
Dolny Śląsk: Niemiecki Winkelmann
Orzech
2018-09-23 20:06:49
Niemiecka firma Winkelmann zainwestowała kolejne 125 mln zł w rozbudowę swojej polskiej fabryki w Legnicy na Dolnym Śląsku. Dzięki inwestycji pracę znalazło kolejnych 50 nowych pracowników. 

Winkelmann Sp. z o.o. to firma działająca w branży motoryzacyjnej i grzewczej, największe przedsiębiorstwo produkcyjne w Legnicy, zatrudniające obecnie 1600 pracowników. Jest częścią niemieckiej Winkelmann Group, składającej się z 31 niezależnych jednostek biznesowych, zlokalizowanych na całym świecie, zatrudniających łącznie ponad 4000 pracowników.

Winkelmann Sp. z o.o. to firma wytwarzająca wysokiej klasy produkty dla branży grzewczej i motoryzacyjnej. Należy do międzynarodowej organizacji Winkelmann Group, założonej w Niemczech w 1898 roku. Funkcjonuje w oparciu o długoletnie doświadczenie oraz najwyższe standardy jakości i współpracy w dziedzinie obróbki metalu.

W Polsce firma rozpoczęła działalność w 1998 roku. Wytwarzane przez Winkelmann części samochodowe trafiają do aut największych światowych marek.