Dolny Śląsk: Niemiecki UZIN zakończył rozbudowę fabryki w Legnicy

Dolny Śląsk: Niemiecki UZIN zakończył rozbudowę fabryki w Legnicy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Niemiecka firma UZIN Polska Produkty Budowlane zakończyła rozbudowę swojego polskiego zakładu produkcyjnego w Legnicy. Niemiecki UZIN należy do największych producentów chemii posadzkarskiej na świecie. Celem rozbudowy legnickiej fabryki było powiększenie powierzchni magazynowej oraz powiększenie części biurowej. 

Rozbudowana hala magazynowa mierzy obecnie 90 długości i 24 m szerokości, a jej powierzchnia to 2160 mkw. (przed rozbudową 60x24 m, czyli 1470 mkw.). Budynek biurowy uzyskał nową kondygnację oraz został wydłużony w całości o 5,5 m. Obecnie powierzchnia biurowca liczy 887 mkw.

W dobudowanej części magazynowej wyodrębniona została dwupiętrowa przestrzeń szkoleniowo-testowa, w której będą odbywały się zajęcia w ramach Akademii Sztuki Posadzkarskiej. Prace toczyły się przy normalnym funkcjonowaniu zakładu produkcyjnego i pracowników w części biurowej. 

Dzięki rozbudowie UZIN zyskał nie tylko większą powierzchnią magazynową, ale również nowoczesną przestrzeń testową oraz centrum szkoleniowe dla klientów i personelu. Dodatkowe biura i pomieszczenia do spotkań pozwolą także na rozwój kadr.

Istniejący  budynek został powiększony, powstało także dodatkowe piętro. Za projekt rozbudowy odpowiada architekt Jan Majgier z Legnicy, który 16 lat temu prowadził budowę zakładu produkcyjnego UZIN od podstaw. 
REKLAMA
UZIN dzięki najnowszej inwestycji zyska komfortowe warunki do prezentacji i testów produktów w legnickiej siedzibie. Firmie bardzo zależy, by jej klienci mogli w jednym miejscu poznać możliwości produktów grupy UZIN oraz mogli się dowiedzieć się jak je stosować oraz złożyć zamówienia. Zyska także strona wizualna budynku. Cała elewacja zostanie pokryta panelami, a nadbudowa stanie się bardziej przeszklona. Konstrukcja rozbudowywanego budynku zakłada możliwość zamontowania na dachu magazynu ogniw fotowoltaicznych. 

Aktualnie w fabryce i biurze handlowym UZIN w Legnicy pracuje ponad 60 osób.

O inwestorze: 

Niemiecki koncern Uzin Utz AG istnieje od 1911 roku. Notowany jest na giełdzie we Frankfurcie, a w jego skład wchodzi 11 fabryk i 30 spółek handlowych, zaopatrujących klientów na całym świecie. Dynamiczny rozwój nie zmienił jednak podejścia do zarządzania. Firmą kieruje wnuk założyciela dr Heinz Werner Utz, który dba o rodzinną atmosferę i bliskie relacje pomiędzy pracownikami.Uzin Polska należy do najlepszych spółek w koncernie i ze swojego zakładu produkcyjnego w Legnicy obsługuje także rynki Europy środkowej i wschodniej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA