ALUPOL Packaging inwestuje w swoją fabrykę w woj. małopolskimALUPOL Packaging / screen z filmu na youtube.com

ALUPOL Packaging inwestuje w swoją fabrykę w woj. małopolskim

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna duża, polska firma inwestuje w swoją fabrykę w województwie małopolskim, przy wsparciu Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT). Tym razem jest to firma ALUPOL Packaging, która otrzymała od KPT decyzję o wsparciu swojej nowej inwestycji w Kętach, w powiecie oświęcimskim.

ALUPOL Packaging Kęty sp. z o.o., jeden z największych producentów opakowań giętkich w Europie centralno-wschodniej. Spółka, w ramach Polskiej Strefy Inwestycji zainwestuje w Kętach 32 miliony złotych. Przedsiębiorstwo zwiększy zdolności produkcyjne poprzez zakup nowych maszyn i urządzeń do produkcji opakowań zadrukowanych metodą fleksograficzną.

Firma ALUPOL to istotny gracz dla strategicznej branży gospodarki narodowej, jaką jest branża opakowań do żywności. O jej istotności przekonaliśmy się w okresie pandemii koronawirusa (COVID), kiedy za bezpieczną uważana była jedynie żywność szczelnie zapakowana.

Firma ALUPOL była też wtedy na liście przedsiębiorstw o strategicznym znaczeniu dla państwa. Jest to również powód i impuls dla kolejnych inwestycji w rozwój zakładu, a także dalszej ekspansji produktów firmy.

REKLAMA

Grupa Alupol Packaging wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Kęty S. A. jest największym producentem opakowań giętkich w kraju i jednym z największych w Europie. W jej skład wchodzą Alupol Packaging S.A. zlokalizowana w Tychach oraz spółki zależne: Alupol Packaging Kęty Sp. z o.o. i Alupol Films Sp. z o.o.

Firma współpracuje z największymi koncernami międzynarodowymi, a także dużymi przedsiębiorstwami działającymi na rynku lokalnym w branżach koncentratów spożywczych, cukierniczej, tłuszczowej, mleczarskiej, mięsnej, farmaceutycznej i chemicznej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA