Ball Packaging Europe rozbuduje fabrykę w Lublinieinvest-in-lublin.com

Ball Packaging Europe rozbuduje fabrykę w Lublinie

Orzech
Orzech
REKLAMA

Jeden z największych zagranicznych inwestorów działających w Lublinie, firma Ball Packaging Europe należąca do amerykańskiego koncernu Ball Corporation rozbuduje swoją fabrykę zlokalizowana na terenie podstrefy SSE Euro-Park Mielec przy ul. Vetterów 14.

8 kwietnia Ball Packaging Europe Lublin Sp.z o.o. złożyła w Urzędzie Miasta w Lublinie wniosek o pozwolenie na rozbudowę zakładu Ball Packaging Europe Lublin o nową halę produkcyjną z łącznikami i zagospodarowaniem terenu na terenie fabryki przy ul. Vetterów 14 w Lublinie.

Fabryka w Lublinie realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj" po rozbudowie powiększy swoją powierzchnię całkowitą o 12 800 mkw.. W 2021 roku inwestor wybrał już generalnego wykonawcę tej inwestycji. Została nim firma Warbud S.A. z Warszawy, która jest odpowiedzialna za opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej i uzyskanie w imieniu zamawiającego pozwolenia na budowę oraz kompleksowe wykonanie robót budowlanych.

Prace rozpoczną się od momentu uzyskania pozwolenia na budowę. Sama realizacja potrwa 53 tygodnie, zaś uzyskanie pozwolenia na użytkowanie kolejne 3 tygodnie.

Fabryka Ball Packaging Europe działa w Lublinie od 2015 roku. Kompleks produkcyjny zajmuje 10 hektarową działkę. Firma zainwestowała dotychczas w Lublinie już 500 mln zł. Początkowo, w 2015 r. zatrudniała 63 osoby. Aktualnie fabryka w Lublinie zatrudnia już prawie 250 pracowników.

invest-in-lublin.com
REKLAMA
invest-in-lublin.com

O inwestorze:

Ball Beverage Packaging Europe, z siedzibą główną w Luton , jest jednym z wiodących producentów puszek aluminiowych do napojów w Europie i należy do amerykańskiego koncernu Ball Corporation, który jest największym na świecie producentem puszek aluminiowych.

Ball Corporation dostarcza nowoczesne i przyjazne środowisku opakowania do napojów, jedzenia oraz produktów gospodarstwa domowego, jak również technologie kosmiczne oraz inne technologie na zamówienia rządu amerykańskiego.

W 2002 roku firma Ball rozpoczęła działalność w Europie, otwierając swoją fabrykę w Niemczech. Po zaledwie kilku latach obecności na starym kontynencie amerykański inwestor wskazał Polskę jako dobre miejsce do dalszego rozwoju. Budowa zakładu rozpoczęła się w 2008 roku i zakończyła się bardzo szybko. Jednak ze względu na kryzys gospodarczy inwestor zmienił plany inwestycyjne i nie uruchomił nowego zakładu. W międzyczasie, po 6 latach, Ball Packaging Europe powrócił do podstrefy, aby realizować swoją wizję produkcji wieczek do puszek w innowacyjnej fabryce na Lubelszczyźnie. Odbyło się to przy wsparciu Prezydenta Miasta Lublina oraz Biura Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin, które wsparło proces inwestycyjny.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA