Multi Packaging Solutions rozbuduje zakład produkcyjny w Tczewie. Będą nowe miejsca pracyPSSE

Multi Packaging Solutions rozbuduje zakład produkcyjny w Tczewie. Będą nowe miejsca pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA

Kolejna inwestycja przy wsparciu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE). Tym razem swój zakład produkcyjny zlokalizowany w Tczewie rozbuduje firma Multi Packaging Solutions należąca do amerykańskiej firmy WestRock.

Zarząd Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej wydał decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji dla firmy Multi Packaging Solutions. Inwestor zwiększy moc produkcyjną istniejącego zakładu w Tczewie.

W ramach nowej inwestycji przedsiębiorca wybuduje halę produkcyjną i magazynową. Ponadto zakupi nowe i zmodernizuje istniejące maszyny produkcyjne. Projekt przyczyni się do powstania kilkudziesięciu nowych miejsc pracy.

REKLAMA

O inwestorze:

Firma Multi Packaging Solutions należy do międzynarodowej grupy WestRock skupiającej ponad 400 różnych fabryk na całym świecie. Grupa produkuje opakowania dedykowane kosmetykom, napojom alkoholowym, wyrobom tytoniowym, słodyczom, a także branży farmaceutycznej.

WestRock to amerykańska firma produkująca opakowania z tektury falistej. Powstała w lipcu 2015 roku po fuzji MeadWestvaco i RockTenn. WestRock jest drugą co do wielkości amerykańską firmą opakowaniową. Jest jedną z największych na świecie firm papierniczych i opakowaniowych, z rocznymi przychodami w wysokości 15 miliardów dolarów. Zatrudnia aktualnie 42 000 pracowników w 30 krajach. Siedziba firmy znajduje się w Sandy Springs w stanie Georgia.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA