W Bytomiu i Raciborzu przybędzie ponad 400 nowych miejsc pracyźródło: pixabay.com

W Bytomiu i Raciborzu przybędzie ponad 400 nowych miejsc pracy

Orzech
Orzech
REKLAMA
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna pozyskała dwie kolejne inwestycje. W Raciborzu rozszerzenie działalności zapowiedziała firma Tokai-Cobex Polska. W podstrefie Bytom nowy nową fabrykę wybuduje DominoPack. Łączna wartość tych dwóch inwestycji to 215,6 mln zł., W obydwu firmach pracę znajdzie co najmniej 400 osób.
Tokai-COBEX zapowiedział rozszerzenie swojej obecności w Raciborzu. Inwestycja warta jest 208,6 mln zł, na którą składa się 177 mln zł wydatków kwalifikowanych poniesionych przez firmę, i 43,8 mln zł pomocy finansowej.
– 24 nowe miejsca pracy plus utrzymane 319, co daje 343 etaty i aż prawie 200 mln nakładów inwestycyjnych, które wniesie do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej firma COBEX Polska w Raciborzu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji – informuje prezes KSSE dr Janusz Michałek.
Firma Tokai COBEX jest światowym liderem w produkcji wyrobów węglowych i grafitowych dla przemysłu produkcji aluminium i żelaza oraz innych procesów hutniczych.

DominoPack inwestuje w Bytomiu

REKLAMA
Inwestor zbuduje w tym mieście zakład do konfekcjonowania folii. Na terenie bytomskiej podstrefy KSSE przy ul. Hakuby, na zakupionej za prawie 2,4 mln zł działce o powierzchni 2,28 ha powstanie hala produkcyjna oraz niezbędna infrastruktura związana z działalnością firmy.
Do końca 2023 roku DominoPack wybuduje w Bytomiu nowy zakład produkcyjny za 7 mln zł.
Firma planuje nie tylko wybudować halę produkcyjną z niezbędną infrastrukturą i powierzchnią socjalno - biurową, ale także place manewrowe i składowe. Realizacja wartej około 7 mln inwestycji będzie możliwa po uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń w latach 2022-2023, a zatrudnienie w nowym zakładzie, który będzie stopniowo rozwijany, znajdzie kilkadziesiąt osób
– Atrakcyjne położenie oraz dobre skomunikowanie z największymi miastami na Śląsku to atuty bytomskiego obszaru KSSE przy ul. Hakuby. Te walory dostrzegły już takie firmy jak: EPCO, PHU CORA, Milimex SA oraz Domgos 2, a kolejnym nowym inwestorem, który zdecydował się zainwestować w naszym mieście jest firma DominoPack – mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.
– Do sprzedania pozostały nam tylko trzy działki w KSSE w Bytomiu, a rozmowy z potencjalnymi inwestorami już trwają. To pokazuje, jak duże zainteresowanie jest naszą strefą, gdzie powstają nowe miejsca pracy w Bytomiu – dodaje Mariusz Wołosz.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA