Centrum obsługi klientów Amazon w Gdańsku zatrudni 650 osóbźródło: Materiały prasowe

Centrum obsługi klientów Amazon w Gdańsku zatrudni 650 osób

Orzech
Orzech
REKLAMA
W Gdańsku przybędzie 650 nowych miejsc pracy. Amerykański Amazon planuje do końca 2021 roku planuje utworzyć w tym mieście swoje nowe centrum obsługi klientów, które otworzył w marcu wraz z uruchomieniem polskojęzycznego serwisu zakupowego on-line Amazon.pl.
Nowe stanowiska pracy w gdańskim centrum będą obejmowały stacjonarnych i zdalnych pracowników obsługujących klientów w kilku językach. Amazon nie wymaga wcześniejszego doświadczenia w obsłudze klienta, ale kandydaci powinni biegle posługiwać się językiem polskim, francuskim, niemieckim lub włoskim (znajomość danego języka będzie uzależniona od rynku, który będą obsługiwać).
 Cieszymy się, że w naszej rozwijającej się w szybkim tempie bazie operacyjnej w Polsce powstanie 650 nowych miejsc pracy – informuje Jean-March Dupont, dyrektor działu obsługi klienta w UE. – Osoby zatrudnione w obsłudze klienta w Polsce to świetni pracownicy. Ten fakt miał ogromne znaczenie dla naszej decyzji o zatrudnieniu kolejnych kandydatów. Jesteśmy pewni, że oni również zapewnią doskonałą obsługę klientom Amazon, zarówno w Polsce, jak i w Europie – dodaje.
Zespół centrum obsługi klienta Amazon w Gdańsku jest odpowiedzialny za udzielanie odpowiedzi na różne pytania ze strony klientów – m.in. związane z zamówieniami, płatnościami czy produktami.
 Chcemy zapewnić naszym pracownikom pełne wsparcie. Niezależnie od tego, czy będą pracować zdalnie czy stacjonarnie, chcemy, aby czuli się częścią firmy, mogli liczyć na naszą pomoc przez cały czas pracy. Ważne, aby czerpiąc z wyjątkowej kultury naszej firmy mogli kształtować własną drogę do sukcesu  zapewnia Jean-Marc Dupont, dyrektor działu obsługi klienta w UE.
REKLAMA
W Gdańsku od lat działa już Centrum Rozwoju Technologii Amazona, gdzie rozwijane są m.in. takie technologie jak wirtualna asystentka głosowa Alexa.

Amazon w Polsce

Amazon działa w Polsce od 2014 roku. W 2020 r. Amerykańska Izba Handlowa ogłosiła, że firma ta jest największym amerykańskim pracodawcą i trzecim co do wielkości amerykańskim inwestorem w Polsce. Dotychczas firma stworzyła ponad 18 tys. stałych miejsc pracy w dziewięciu centrach logistycznych: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, które dostarcza innowacyjne rozwiązania wspierające produkty i usługi Amazon na całym świecie, w tym rozwiązania głosowe Alexa.
W 2021 r. uruchomione zostanie 10. centrum w Świebodzinie, w którym pracę docelowo znajdzie 1000 osób.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA