Światowy lider zatrudni w Warszawie 256 osóbźródło: Hines Polska

Światowy lider zatrudni w Warszawie 256 osób

Orzech
Orzech
REKLAMA
Światowy lider w obszarze okulistycznych wyrobów medycznych firma Alcon postanowiła zwiększyć deklarowaną wcześniej liczbę miejsc pracy jaką utworzy w swoich polskim Centrum Zaawansowanych Usług Biznesowych, które mieści się w Warszawie.
Kiedy w lipcu firma ta otwierała w stolicy Polski Alcon Global Services (AGS) deklarowała zatrudnienie do końca bieżącego roku 100 osób. Już wiadomo, jakie są plany tego światowego producenta okulistycznych wyrobów medycznych na kolejne lata. W umowie z Ministerstwem Rozwoju dotyczącej grantu na tę inwestycję firma zobowiązała się, że na koniec tego roku będzie mieć 112 pracowników, w przyszłym roku zatrudni 61. W roku 2022 Alcon planuje zatrudnić kolejnych 83 pracowników i łącznie ich liczba wyniesie co najmniej 256. Większość z nich, bo aż 244 ma posiadać wyższe wykształcenie.
Alcon Global Services (AGS) zainwestowało w ten projekt w Warszawie łącznie 75 milionów złotych. Realizacja tej inwestycji w Polsce była możliwa dzięki pozytywnej rekomendacji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz objęciu Alcon Global Services Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną (ŁSSE)
REKLAMA
Alcon wybrał w stolicy na siedzibę swojego Centrum Zaawansowanych Usług Biznesowych biuro o powierzchni 4700 mkw. w biurowcu Mokotów New City przy ul. Marynarskiej 15 (przy Galerii Mokotów). Proces negocjacji i przebieg transakcji wspierała międzynarodowej firma doradcza Cushman & Wakefield oraz kancelaria DECISIVE Worldwide.
Wybór Polski na lokalizację inwestycji firmy Alcon związany był z potrzebą pozyskania wykwalifikowanych pracowników ze znajomością języków obcych i specjalistycznym wykształceniem. Alcon chce zatrudnić specjalistów ERP, analityków, inżynierów infrastruktury IT i big data, specjalistów administracji personalnej oraz specjalistów od naliczania wynagrodzeń i od obsługi klientów.
Alcon jest światowym liderem w obszarze okulistyki z historią sięgającą ponad 70 lat. Oferuje szerokie portfolio produktów z obszaru z chirurgii okulistycznej oraz ochrony wzroku. Firma jest największym na świecie producentem wyrobów medycznych dla okulistyki, które tworzy w dwóch uzupełniających się obszarach – Chirurgii oraz Vision Care. Firma ma swoją główną siedzibę w Stanach Zjednoczonych w Fort Worth.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA