Warszawa: Alcon otworzył Centrum Zaawansowanych Usług Biznesowychźródło: Hines Polska

Warszawa: Alcon otworzył Centrum Zaawansowanych Usług Biznesowych

Orzech
Orzech
REKLAMA
Światowy lider w obszarze okulistycznych wyrobów medycznych forma Alcon – otworzyła Centrum Zaawansowanych Usług Biznesowych, Alcon Global Services (AGS) w Warszawie inwestując w ten projekt 75 milionów złotych. Realizacja tej inwestycji w Polsce była możliwa dzięki pozytywnej rekomendacji Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) oraz objęciu Alcon Global Services Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną (ŁSSE). Do końca bieżącego roku firma chce zatrudnić w stolicy ponad 100 pracowników.
Alcon będzie zajmował biuro o powierzchni 4700 mkw. w biurowcu Mokotów New City przy ul. Marynarskiej 15 (przy Galerii Mokotów). Proces negocjacji i przebieg transakcji wspierała międzynarodowej firma doradcza Cushman & Wakefield oraz kancelaria DECISIVE Worldwide.
REKLAMA
Wybór Polski na lokalizację inwestycji firmy Alcon związany był z potrzebą pozyskania wykwalifikowanych pracowników ze znajomością języków obcych i specjalistycznym wykształceniem. Centrum Alcon Global Services w Warszawie planuje zatrudnić 100 osób, głównie profesjonalistów z wykształceniem informatycznym i ekonomicznym. W następnych latach inwestor planuje dalszy rozwój centrum. Główne obszary specjalizacji AGS w Warszawie to IT. Alcon chce zatrudnić specjalistów ERP, analityków, inżynierów infrastruktury IT i big data, specjalistów administracji personalnej oraz specjalistów od naliczania wynagrodzeń i od obsługi klientów.
Alcon jest światowym liderem w obszarze okulistyki z historią sięgającą ponad 70 lat. Oferuje szerokie portfolio produktów z obszaru z chirurgii okulistycznej oraz ochrony wzroku. Firma jest największym na świecie producentem wyrobów medycznych dla okulistyki, które tworzy w dwóch uzupełniających się obszarach – Chirurgii oraz Vision Care. Firma ma swoją główną siedzibę w Stanach Zjednoczonych w Fort Worth.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA