Savills w Poznaniu przenosi się do Andersia Business Center

Savills w Poznaniu przenosi się do Andersia Business Center

Poznań
Kajtman
Kajtman
REKLAMA

Savills zmienił lokalizację siedziby w Poznaniu na dynamiczne biuro serwisowane w budynku Andersia Business Center.

 

Nowe biuro Savills w Poznaniu jest zlokalizowane w centrum biznesowym Regus, na pierwszym piętrze budynku Andersia Business Center przy Placu Andersa 7, w znanej, centralnie zlokalizowanej i łatwo dostępnej dzielnicy biznesowej.


Tomasz Buras, dyrektor Działu Powierzchni Biurowych w Savills, mówi: "Jedną z rozpatrywanych przez nas zalet relokacji biura do Regusa, była natychmiastowo dostępna, w pełni umeblowana i wyposażona powierzchnia biurowa do wynajęcia na elastycznych warunkach. Nasz lokalny zespół składający się z dwóch osób, cieszy się na myśl o pracy w dynamicznym otoczeniu biznesowym i liczymy, że ta atmosfera dodatkowo podniesie ich zaangażowanie i efektywność. Jestem przekonany, że elegancka recepcja, miła obsługa personelu Regus i prestiżowy adres będą odpowiednio reprezentowały markę i wartości Savills."

REKLAMA


Katarzyna Przybyszewska, Area Director w firmie Regus mówi: "Jesteśmy zachwyceni, że Savills zdecydował się ulokować biuro w nowym centrum Regus w Poznaniu. Nasze firmy od wielu lat współpracują na całym świecie, więc utrzymywanie bliskich relacji z tym wiodącym doradcą na rynku nieruchomości jest dla nas bardzo ważne."


Rynek powierzchni biurowych w Poznaniu

Z ponad 305.300 m2 powierzchni biurowej, Poznań jest czwartym co do wielkości regionalnym rynkiem biurowym w Polsce. Piotr Skuza, negocjator w Dziale Powierzchni Biurowych Savills w Poznaniu, zachwala Poznań: "Financial Times wymienił Poznań jako jedną z 10 najlepszych lokalizacji w Europie dla inwestycji. Lokalne władze zapewniają silne wsparcie dla nowoczesnych usług biznesowych i zaawansowanych technologicznie producentów, jak również dla lokalnych małych i średnich przedsiębiorców. Sektor usług biznesowych powinien skorzystać z tego, że Poznań to silny ośrodek akademicki z dużą liczbą studentów i absolwentów, w szczególności wydziałów ekonomicznych. Wśród największych najemców w Poznaniu znajdują się takie firmy jak, m.in.: Allegro, Carlsberg, Samsung, Franklin Templeton, McKinsey, IKEA Usługi finansowe, MAN Accounting Center i Roche."


Popyt na nowoczesną powierzchnię biurową w Poznaniu rośnie, pomimo relatywnie wysokiej stopy pustostanów, a działalność deweloperska już wzrosła, żeby zaspokoić przyszły popyt. Oczekuje się, że zasoby powierzchni biurowych wzrosną o ok. 70.000 m2 na koniec 2015 roku. Może to przynieść pewne wahania w pustostanach i presję na obniżenie czynszów efektywnych w krótkim okresie czasu. Wskaźnik pustostanów osiągnął stosunkowo wysoki poziom 14,1% na koniec 2013 roku, co oznacza, że było ponad 43.000 m2 powierzchni niewynajętej w Poznaniu. Spodziewamy się, że wskaźnik pustostanów nieznacznie spadnie w 2014 r., jednak może ponownie wzrosnąć w 2015 r., kiedy kompleks Business Garden w Poznaniu zostanie oddany do użytkowania.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA