Kolejny biurowiec stanie w Promenadach Wrocławskich

Kolejny biurowiec stanie w Promenadach Wrocławskich

Wrocław, WIZUALIZACJE
REKLAMA

Zita - tak będzie nazywał się drugi po Epsilonie biurowiec, który powstanie w ramach Promenad Wrocławskich. Właśnie rozstrzygnięto konkurs na jego projekt - zwyciężyła propozycja pracowni Maćków. Obiekt o łącznej powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych ma zostać oddany do użytku w 2014 roku.

W poniedziałek rozstrzygnięto międzynarodowy konkurs na projekt architektoniczny drugiego już obiektu biurowego w ramach biznesowej części Promenad Wrocławskich. Wygrali wrocławscy architekci z pracowni Maćków. Projekt okazał się lepszy od sześciu innych propozycji.

Przypomnijmy, w pierwszym, otwartym w lipcu biurowcu Epsilon swoje europejskie centrum obsługi klienta będzie mieć światowy przewoźnik lotniczy Qatar Airways, który zatrudni na początku około 100, a docelowo nawet 200 osób.

- Biurowy segment rynku deweloperskiego ma się we Wrocławiu zdecydowanie dobrze i stale się rozwija. Rocznie oddawanych jest kilkadziesiąt tysięcy metrów nowych powierzchni. Znamy trend i staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom inwestorów. Potencjał dla rynku wrocławskiego jest duży, dlatego też, po budowie i udanej komercjalizacji obiektu Epsilon, postanowiliśmy uruchomić nowy projekt Promenady Zita - mówi Roman M. Meysner, członek zarządu i dyrektor operacyjny Vantage Development.

W nowym obiekcie klasy B+ zaplanowano nowoczesne, dające się łączyć moduły, o powierzchni od 250 m2. Łącznie do dyspozycji najemców oddanych zostanie ponad 20 000 m2 powierzchni najmu, a także parking podziemny. Klienci będą mogli też zaparkować tuż przy obiekcie na parkingu naziemnym.

Nowy biurowiec powstanie na terenie między ul. Trzebnicką i Rychtalską, połączonych nową ulicą Słonimskiego, której budowa rozpocznie się na wiosnę. Obecnie wznoszony jest także pierwszy budynek mieszkalny na 248 mieszkań. To dopiero początek - ideą inwestora jest stworzenie w tej części miasta kompletnie nowej dzielnicy, która obejmować będzie około 20 budynków.

Biurowiec Promenady Zita zostanie ukończony w 2014 roku.

REKLAMA
Autor: tm

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA