[Wrocław] Wrocławski deweloper rośnie w siłę. Plany ma niezwykle ambitne

[Wrocław] Wrocławski deweloper rośnie w siłę. Plany ma niezwykle ambitne

REKLAMA

Setki sprzedanych mieszkań, znakomite wyniki finansowe, co rusz rozpoczynane kolejne inwestycje – Vantage Development to bez wątpienia jeden z liderów wrocławskiego rynku nieruchomości, który coraz śmielej patrzy też na inne rejony kraju. Firma z powodzeniem realizuje także przedsięwzięcia biurowe i handlowe.


Vantage Development to jeden z najprężniej rozwijających się wrocławskich deweloperów – pod względem osiągniętego wyniku netto – rok 2014 był rekordowy w dotychczasowej historii firmy.


– Pracujemy nad tym, aby w następnych latach go poprawiać. W ubiegłym roku sprzedaliśmy 255 mieszkań, w 2015 roku chcielibyśmy sprzedać ponad 450 mieszkań. Opieramy to na wprowadzonych w roku poprzednim projektach oraz planowanych do wprowadzenia w tym roku – zapewnia Edward Laufer Prezes Zarządu Vantage Development SA.


W grudniu zeszłego roku firma miała w sprzedaży około 380 mieszkań, a nowe projekty powiększą pulę o kolejne 600, co da około tysiąca mieszkań w ofercie na rok 2015.


– W tym kontekście sprzedaż 450 mieszkań w ciągu roku jest całkowicie realna. Jednocześnie ciągle poszukujemy nowych ciekawych działek pod budownictwo mieszkaniowe we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Chcemy na zakupy przeznaczyć około 40 mln złotych – mówi Edward Laufer.


W tym miejscu warto nadmienić, że choć Vantage Development skupia się przede wszystkim na wrocławskim rynku, swoim zasięgiem obejmuje cały kraj. Najlepiej może o tym świadczyć fakt, że w 2015 roku rozpocznie swoją pierwszą warszawską inwestycję – Konstruktorska I.


– Od początku planowaliśmy działanie na wielu rynkach, wynika to z naszej strategii stąd nasze wyjście poza Wrocław. Vantage Development w zakresie sprzedaży mieszkań chce być obecny w kluczowych miastach Polski – oprócz Wrocławia – takich jak Warszawa, Kraków, Poznań, a także realizować we Wrocławiu nowe projekty biurowe – tłumaczy Laufer.


Zdecydowanie największym przedsięwzięciem prowadzonym aktualnie przez dewelopera są Promenady Wrocławskie – nowa dzielnica miasta powstająca na 15-hektarowym obszarze w centrum stolicy Dolnego Śląska. Obecnie na ukończeniu jest trzeci etap tej inwestycji, który ma być gotowy w trzecim kwartale bieżącego roku.


Trwa także realizacja trzeciego etapu Centaurisa, czyli osiedla powstającego na skraju malowniczego parku Skowroniego. Zakończenie tej fazy budowy kompleksu planowane jest na koniec 2015 roku.


– Już realizujemy i sprzedajemy mieszkania w Patio House na Pilczycach, budynek chcemy oddać do użytkowania na przełomie 2015/2016 – dodaje Joanna Kubiak Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Vantage Development SA.


To nie koniec ambitnych planów dewelopera – jeszcze w tym roku ruszy IV i V etap Centaurisa, IV etap Promenad Wrocławskich, a także nowe inwestycje na modelowym osiedlu Nowe Żerniki i przy ulicy Dąbrowskiego. I oczywiście – wspomniana już wyżej – Konstruktorska I w stolicy.


Nie tylko mieszkania

Głównym obszarem działalności Vantage Development są inwestycje mieszkaniowe, jednak deweloper coraz śmielej poczyna sobie także na rynku biurowym.


Wraz z osiedlem Promenady Wrocławskie powstaje centrum biurowe Promenady Bussines Park, w którym docelowo znajdzie się ponad 90 tys. metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej.


– Pierwszym z pięciu zaplanowanych biurowców, w całości oddanym już do użytku, jest Promenady Epsilon. Na swoją siedzibę wybrały go takie firmy jak Qatar Airways, Impel S.A. czy Sinohydro. Drugim, obecnie realizowanym, jest Promenady Zita. Pierwsza faza budynku została oddana do użytku w ubiegłym roku. Swoje biuro otworzyło tam m.in. Fortum Power and Heat – wylicza Henryk Wojciechowski Dyrektor Rozwoju i Komercjalizacji Vantage Development SA.


Przedstawiciele dewelopera podkreślają, że nowoczesny i funkcjonalny budynek pozwala na swobodną aranżację wnętrz, dzięki czemu będzie dobrą opcją zarówno dla najemców wielkoformatowych, jak i mniejszych firm. Optymalizację kosztów związanych z użytkowaniem gwarantuje certyfikat na poziomie Platinum w systemie LEED.


– Obecnie trwa budowa kolejnej fazy biurowca: Zita C, która zostanie zakończona w czwartym kwartale bieżącego roku. Budowę ostatniej części kompleksu: Zita D i A planujemy rozpocząć w drugim kwartale 2015 roku – zapowiada Wojciechowski.


Dodajmy, że oprócz biurowców w Promenadach Wrocławskich, Vantage Development ma na koncie nowoczesny biurowiec Delta 44, położony nieopodal Dworca Głównego, w którym aktualnie mieści się siedziba firmy.


Galaktyka i Grona Park

Dopełnieniem inwestycji mieszkaniowych i biurowych, realizowanych przez Vantage Development, są projekty handlowe.


W zeszłym roku przy ulicy Ślężnej we Wrocławiu – tuż przy prestiżowym osiedlu Centauris – powstał park handlowy Galaktyka. To dwa budynki o łącznej powierzchni komercyjnej ponad 5000 metrów kwadratowych.


W budynku A od kilku miesięcy działa supermarket Piotr i Paweł, budynek B ma już pozwolenie na użytkowanie.


– Na początku kwietnia pierwszych klientów przyjmie apteka. Na pierwszym piętrze budynku będą biura – zapowiada Henryk Wojciechowski.

Drugi park handlowy – Grona Park – powstał w Zielonej Górze. To kompleks handlowo-usługowy o powierzchni 4000 metrów kwadratowych. Jego najemcami są między innymi supermarket Piotr i Paweł, Kolporter, dystrybutor prasy i towarów FMCG oraz Apteka i Drogeria HYDROMAX.


– Oba parki handlowe stanowią odpowiedź na codzienne potrzeby konsumentów. Znajdują się w wyjątkowo dogodnej lokalizacji, w pobliżu głównych arterii komunikacyjnych miasta – dodaje Wojciechowski.


Vantage Development w tym roku nie planuje nowych inwestycji w obiekty handlowe – deweloper skupia się na realizacji już rozpoczętych i nowych inwestycjach mieszkaniowych i biurowych. Plany są niezwykle ambitne, ale patrząc na dotychczasowy dorobek firmy, można być spokojnym o powodzenie przygotowywanych przedsięwzięć.

Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Wrocławska Fontanna Multimedialna została zamknięta. Przejdzie remont
Wrocławska Fontanna Multimedialna w poniedziałek 18 października zostanie zamknięta. W przerwie zimo...
W Karpaczu powstaje luksusowy, pięciogwiazdkowy MGallery Hotel Collection [WIZUALIZACJE]
W Karpaczu, na Dolnym Śląsku powstaje luksusowy, 5-gwiazdkowy MGallery Hotel Collection. Inwestorem...
Warszawa: Sitel Group wynajmuje biura w Marynarska Business Park
Sitel Group, firma specjalizująca się w dziedzinie obsługi klienta, przeniesie swoją warszawską sied...
Nowy najemca w 7R Park Kraków
Elzap, polski producent mebli biurowych, z nowym magazynem na terenie Krakowa. W wynajmie powierzchn...
Ponad 200-metrowy wieżowiec Warsaw UNIT gotowy [FILM + ZDJĘCIA]
Warsaw UNIT oferuje 57 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej na 45 piętrach. Wynajęcie przestrz...
WBO 2021. Poznaliśmy 20 zwycięskich projektów
Poznaliśmy wyniki głosowania w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2021. W ramach wydzielony...
Koleją z Tarnowskich Gór i Zawiercia bezpośrednio na lotnisko. Trwają prace na linii 182
Od początku roku trwają prace budowlane związane z rewitalizacją linii kolejowej nr 182 Tarnowskie G...
Trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Sosnowca
W Sosnowcu do 18 października trwa głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy wybierają...
Za ponad 6 mln zł TBS wybuduje 24 mieszkania na wynajem w Ząbkowicach Śląskich
Na osiedlu Letnim przy ul. Jasnej w Ząbkowicach Śląskich powstanie dwuklatkowy budynek mieszkalny d...
W Warszawie trwa budowa biurowca Central Point [FILM + ZDJĘCIA]
Coraz bliżej zakończenia biurowca Central Point w Warszawie. Wieżowiec osiągnął już swoją docelową w...