Wrocław: Lokum Deweloper wybuduje prawie 1500 lokali na terenie giełdy samochodowej na Szczepiniefot. investphoto.pl

Wrocław: Lokum Deweloper wybuduje prawie 1500 lokali na terenie giełdy samochodowej na Szczepinie

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
Wrocławski deweloper kontynuuje przygotowania do zagospodarowania obszaru o powierzchni 5,5 ha przy ulicy Gnieźnieńskiej. Pierwszy etap inwestycji zaplanował na 2020 rok. Docelowo wybuduje blisko 1 500 lokali.
Spółka Olczyk Sp. z o.o. Lokum 4 Sp. k., zależna od Lokum Deweloper S.A., złożyła 5 czerwca wniosek o pozwolenie na przebudowę budynku biurowo-socjalnego wraz z rozbiórką jego części oraz wyburzenie zbiorników podziemnych, obiektu biurowo-magazynowego oraz warsztatowo-socjalnego przy ul. Gnieźnieńskiej 4. Zabudowa obejmuje działki nr 6/1 (należącą do dewelopera) i 6/2 (będącą własnością miasta), o łącznej powierzchni niemal 1,5 ha.
UM Wrocławia
fot. investphoto.pl
O tym przedsięwzięciu informowaliśmy w styczniu. Lokum Deweloper otrzymał już pozwolenia na prace rozbiórkowe przy Gnieźnieńskiej 6-8. Za cały teren o powierzchni 5,5 ha zapłacił łącznie 13,6 mln zł. Pierwszy etap tej inwestycji przygotował na 2020 rok. W ramach niego zrealizuje 150 lokali. Docelowo powstanie ich 1379.
UM Wrocławia
REKLAMA

Ambitne plany dewelopera

Lokum Deweloper planuje duże inwestycje jeszcze w co najmniej trzech lokalizacjach we Wrocławiu. Przy ul. Awicenny na Muchoborze Wielkim zabuduje obszar o pow. ponad 2,4 ha. Powstanie tam osiedle Lokum Smart City, na które złoży się prawie 400 lokali inwestycyjnych. O szczegółach pisaliśmy w ubiegłym tygodniu.
Materiały inwestora
Jeszcze większy teren, o pow. około 3,33 ha, deweloper wylicytował przy ul. Robotniczej na Szczepinie. Zaoferował niemal 30 mln zł netto, o czym informowaliśmy w kwietniu. W tym samym artykule wspominaliśmy też o jego planach przy ul. Góralskiej, gdzie chce zrealizować około 1200 lokali.

Mieszkania w miejsce Biedronki przy Braniborskiej?

Na Szczepinie zainwestuje także inny duży deweloper – Dekpol S.A. To będzie jego pierwsza inwestycja we Wrocławiu. Chce zrealizować mieszkania i lokale usługowe w miejscu centrum biurowo-handlowo-magazynowego przy ul. Braniborskiej, w którym mieści się m.in. Biedronka. O tym przedsięwzięciu pisaliśmy w marcu.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA