DODAJ

Wrocław: Lokum Deweloper wylicytował teren za ponad 30 mln zł. Zrealizuje tysiące mieszkań na Szczepinie

Wrocław
Wrocław: Lokum Deweloper wylicytował
Mariusz Bartodziej
2018-04-10 09:05:56
Wrocławski deweloper chce wybudować na Szczepinie tysiące mieszkań. Do posiadanych nieruchomości przy ulicach Gnieźnieńskiej i Góralskiej dołączył jeszcze tę przy Robotniczej.

Lokum Deweloper S.A. otrzymał 30 marca informację na temat rozstrzygnięcia prowadzonej przez komornika licytacji terenu przy ul. Robotniczej 22, 24-36. Przedmiotem sprzedaży było prawo użytkowania wieczystego zabudowanej nieruchomości o powierzchni około 3,33 ha wraz z urządzeniami.

Deweloper przejmie teren po uzyskaniu prawomocnego postanowienia sądowego. Wylicytował go za 27 mln zł netto. Jak dotąd zapłacił 1,82 mln zł, a resztę przeleje zgodnie z terminem wyznaczonym przez sąd.

UM Wrocławia


Ponad tysiąc mieszkań po sąsiedzku

Lokum Deweloper zakupił już pobliskie tereny przy ul. Góralskiej, o czym informowaliśmy w czerwcu ubiegłego roku.

Przejął w dwóch transakcjach teren o łącznej powierzchni około 5,1 ha (najpierw 4,29 ha, następnie 0,83). Zapłacił za niego niespełna 40 mln zł netto (odpowiednio 32,1 i 6 mln zł netto). Realizację pierwszego etapu, 150 mieszkań, planuje na 2020 rok. W sumie na zakupionym obszarze zamierza wybudować 1200 lokali.

Kolejny tysiąc w okolicy Odry

Następną dużą inwestycję Lokum Deweloper planuje przy ul. Gnieźnieńskiej 6-8, o czym pisaliśmy w styczniu.

Teren giełdy samochodowej, o powierzchni ponad 4,2 ha, zakupił za 10 mln zł netto już w grudniu 2015 roku. Zgodę na rozbiórkę istniejących obiektów otrzymał dwa lata później, a w ubiegłym roku zawarł umowę wartą blisko 12 mln zł netto na prace związane ze skablowaniem linii napowietrznych 110kV.

Pierwszy etap tej inwestycji jest również przygotowany na 2020 rok, a w ramach niego także powstanie 150 lokali. W sumie na obszarze przy ul. Gnieźnieńskiej o powierzchni 5,5 ha (za który deweloper zapłacił łącznie 13,6 mln zł) inwestor zrealizuje ich 1 379.

fot. investphoto.pl


Lokum Deweloper planuje również inwestycję przy ul. Awicenny, o której pisaliśmy w lutym.

Mieszkania także przy Braniborskiej

Na Szczepinie planuje budować również Dekpol S.A. W miejscu centrum biurowo-handlowo-magazynowego przy ul. Braniborskiej 58-68, w którym znajduje się m.in. Biedronka, chce utworzyć budynek mieszkalno-usługowy. To będzie jego pierwsza inwestycja we Wrocławiu. O szczegółach tej sprawy pisaliśmy w marcu.