DODAJ

Wrocław: Lokum Deweloper ma już blisko 10 ha ziemi w rejonie Robotniczej. Dokupił teren za kilkanaście milionów złotych

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Lokum Deweloper ma
Mariusz Bartodziej
2018-08-23 08:19:41
Wrocławski deweloper planuje dwie potężne inwestycje na Szczepinie – w obu lokalizacjach zrealizuje ponad tysiąc mieszkań. Za nieruchomości przy ulicy Góralskiej/Robotniczej zapłacił w sumie prawie sto milionów złotych.

Spółka Olczyk Sp. z o.o. Lokum Sp. k., zależna od Lokum Deweloper S.A., zawarła 10 sierpnia umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego działki nr 3/5 przy ul. Góralskiej 20, wraz z własnością znajdujących się na niej obiektów. W tej lokalizacji mieści się m.in. warsztat samochodowy.

Deweloper zapłacił za teren o powierzchni 1,02 ha 10 mln zł netto (12,3 mln zł brutto). Zakup sfinansował z własnych środków. Tym samym posiada już w tej lokalizacji obszar o łącznej powierzchni około 9,5 ha.

UM Wrocławia


Intensywna ekspansja Lokum Deweloper

Lokum Deweloper otrzymał w czerwcu sądowe postanowienie o przysądzeniu prawa użytkowania wieczystego zabudowanej nieruchomości przy ul. Robotniczej 22, 24-36. Wylicytował ją w marcu za 27 mln zł netto. Zakup sfinansował ze środków własnych. Na obszarze o powierzchni 3,33 ha planuje realizację przedsięwzięcia deweloperskiego.

Nieruchomość nie jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Rada miejska podjęła 19 października 2017 roku uchwałę o przystąpieniu do sporządzenia MPZP obszaru na wschód od ul. Góralskiej

Inwestor posiada już pobliskie działki przy ul. Góralskiej, o czym informowaliśmy w czerwcu ubiegłego roku. Przejął w dwóch transakcjach teren o łącznej powierzchni około 5,1 ha (najpierw 4,29 ha, następnie 0,83 ha). Zapłacił za niego niespełna 40 mln zł netto (odpowiednio 32,1 mln zł netto i 6 mln zł). Realizację pierwszego etapu, 150 mieszkań, planuje na 2020 rok. W sumie na zakupionym obszarze zamierza wybudować 1200 lokali.

Zrealizuje osiedle także w innej lokalizacji na Szczepinie – na terenie dawnej giełdy samochodowej przy ul. Gnieźnieńskiej. O toczącym się postępowaniu administracyjnym pisaliśmy w czerwcu. Za cały teren o powierzchni 5,5 ha zapłacił łącznie 13,6 mln zł. Pierwszy etap tej inwestycji przygotował na 2020 rok. W ramach niego zrealizuje 150 lokali. Docelowo powstanie ich 1379.

fot. investphoto.pl


W sierpniu informowaliśmy natomiast o jego przygotowaniach do realizacji inwestycji przy ul. Jaskółczej na Kowalach. Zapłacił za działki prawie 10 mln zł brutto.

fot. investphoto.pl


Mieszkania zamiast Biedronki?

Na wrocławski rynek zamierza wejść Dekpol S.A., budujący m.in. w Gdańsku. Na lokalizację swojej pierwszej inwestycji w stolicy Dolnego Śląska wybrał Szczepin. Chce wybudować mieszkania w miejsce centrum biurowo-handlowo-magazynowego przy ul. Braniborskiej, w którym mieści się m.in. Biedronka. O szczegółach pisaliśmy w marcu.

fot. Mariusz Bartodziej