DODAJ

Wrocław: Lokum Deweloper szykuje nawet 100 mln zł za teren na Sołtysowicach

Mieszkania i domy / Wrocław
Wrocław: Lokum Deweloper szykuje
Mariusz Bartodziej
2018-09-18 09:20:20
Wrocławski deweloper zamierza kupić nieruchomości przy alei Poprzecznej o łącznej powierzchni około 15 hektarów.  Wybuduje na nim osiedle wielorodzinne z lokalami usługowymi. Chce sfinansować transakcje w ciągu ponad trzech lat.

Spółka Olczyk Lokum 11 S.K.A., zależna od Lokum Deweloper S.A., zawarła 12 września z dwoma spółkami powiązanymi ze sobą kapitałowo dwie przedwstępne umowy. Dotyczą nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości przy al. Poprzecznej, o łącznej powierzchni ok. 15 ha, wraz z własnością budynków stojących na jednym z gruntów. Jedną z przyrzeczonych umów inwestor chce podpisać do 15 marca 2021 roku, a drugą do 12 grudnia 2021. Na swoim przyszłym terenie planuje realizację osiedla wielorodzinnego z garażami podziemnymi i usługami.

Wartość transakcji, według szacunków stron porozumienia, może wynieść ok. 100 mln zł netto. Kwota stała to 70 mln zł. Dodatkowo deweloper i sprzedający ustalili metodykę wyliczenia pieniędzy za planowane powierzchnie użytkowe mieszkalną oraz usługową, wynikającą z prawomocnego pozwolenia na budowę bądź obowiązującego planu miejscowego. Ponadto inwestor zapłaci 700 zł netto za każdy metr kwadratowy powierzchni użytkowej mieszkalnej i usługowej, uwzględniając wytyczne projektowe stosowane przez spółki ze swojej grupy kapitałowej. W umowy zostały wliczone zadatki na sumę 5 mln zł netto, zaliczone później na poczet ceny sprzedaży.

Największa z działek przy al. Poprzecznej będących w użytkowaniu wieczystym jest ta oznaczona numerem 5/29. Jej powierzchnia wynosi 11,17 ha.

UM Wrocławia


Wrocławski deweloper skupuje hektary ziemi

Lokum Deweloper prowadzi intensywną ekspansję we Wrocławiu. W sierpniu informowaliśmy, że ma już blisko 10 ha ziemi w rejonie ul. Góralskiej i Robotniczej. Zapłacił za nieruchomości w kilku transakcjach około 100 mln zł. Zamierza wybudować w tej lokalizacji ponad 1000 lokali.

fot. Jakub Zazula


Zamierza też inwestować na Kowalach. Teren przy ul. Jaskółczej/Olsztyńskiej, o powierzchni prawie hektara, kosztował go blisko 10 mln zł. Przygotowuje się już do rozpoczęcia budowy. O szczegółach pisaliśmy na początku sierpnia.

fot. investphoto.pl


Po sąsiedzku buduje tez WPB

W pobliżu inwestycji planowanej przy al. Poprzecznej osiedle buduje także Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. – Przy ulicy Przejazdowej. W dwóch trzypiętrowych budynkach powstaje 111 mieszkań dwupokojowych i 26 trzypokojowych. Są dostępne w metrażach od 36,5 do 68,7 mkw. Mieszkańcy będę mieli do dyspozycji miejsca parkingowe w garażu podziemnym i windy. Deweloper rozpoczął inwestycję w lutym. Planuje zakończyć ją w grudniu 2019 roku.

Materiały inwestora


Materiały inwestora


Materiały inwestora