Wrocławski deweloper wybuduje na Szczepinie budynek wielorodzinnyźródło: UM Wrocławia

Wrocławski deweloper wybuduje na Szczepinie budynek wielorodzinny

Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
REKLAMA
PCG, spółka funkcjonująca na wrocławskim rynku już dziesięć lat, planuje swoją pierwszą inwestycję na Szczepinie. Przy ulicy Góralskiej ma powstać budynek wielorodzinny.
Inwestor złożył wniosek o pozwolenie na budowę 27 września. Osiedle ma powstać na działkach nr 3/5 i 3/14. To teren będący własnością skarbu państwa z wieczystym użytkowaniem. Znajduje się na nim m.in. warsztat samochodowy.
UM Wrocławia
To będzie szósta inwestycja mieszkaniowa tego dewelopera i pierwsza w tym rejonie. Dotychczas zrealizował dwie z nich: Kukuczki 7 na Gaju i Słoneczny Ołtaszyn na Ołtaszynie. Poza tym przygotowuje inwestycje na Maślicach, Sołtysowicach i Muchoborze Wielkim. To odpowiednio Ritmo Park, Nova Sołtysowicka oraz Primera.
mat. inwestora/pcg.pl

Rozbudowa przy Góralskiej

REKLAMA
8 czerwca jedna ze spółek Lokum Deweloper zawarła przedwstępną umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej położonej przy ul. Góralskiej, o łącznej powierzchni 4,29 hektara.
Zawarcie umowy nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości, czyli umowy przyrzeczonej, nastąpi w terminie do 9 grudnia 2018 roku. Cena sprzedaży została ustalona między stronami na kwotę 32,1 mln zł netto i zostanie powiększona o należny podatek VAT – wyjaśnia deweloper.
Przedstawiciele firmy na razie nie zdradzają szczegółów planowanej przy ulicy Góralskiej inwestycji.
Ze względu na to, że umowa nabycie prawa użytkowania wieczystego gruntu przy ul. Góralskiej ma obecnie charakter przedwstępny, na tym etapie nie udzielamy na razie szczegółowych informacji – tłumaczy portalowi InvestMap.pl Martyna Tymińska z Lokum Deweloper.
Nieruchomość przylega do innych nieruchomości gruntowych położonych przy ul. Góralskiej, o łącznej powierzchni 0,83 hektara, których prawo wieczystego użytkowania spółka zależna od Lokum Deweloper nabyła 30 maja 2017 roku za cenę 6 mln zł netto, powiększoną o należny podatek VAT.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA