DODAJ

Robyg wreszcie wchodzi do Wrocławia. Zajmie sześć hektarów na granicy Jagodna i Wojszyc

Mieszkania i domy / Wrocław
Robyg wreszcie wchodzi do
Mariusz Bartodziej
2018-06-11 12:37:49
Czołowy ogólnopolski deweloper inwestował dotychczas w Gdańsku i Warszawie. O jego wejściu na wrocławski rynek mówi się już od wielu lat. Teraz ruszył proces administracyjny w sprawie planowanej przez niego realizacji osiedla pomiędzy ulicami Buforową a Klasztorną.

Prezydent miasta wydał 17 maja decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy zespołu budynków jedno- i wielorodzinnych z wbudowanymi garażami wielostanowiskowymi wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu. Powstaną na działkach nr 1/1, 1/2, 2, 3, 4 oraz 5, o łącznej powierzchni ponad 6 ha. Znajdują się pomiędzy ul. Buforową a Klasztorną.

UM Wrocławia


O wszczęcie postępowania administracyjnego wnioskowała spółka Jagodno Estates Sp. z o.o., powiązana z Robyg Development Sp. z o.o. Deweloper nie odpowiada jeszcze na pytania dotyczące zakresu przedsięwzięcia.

Jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby komentować takie szczegóły wrocławskiej inwestycji. Będziemy komentować projekt, kiedy inwestycja formalnie ruszy – tłumaczą nam przedstawiciele dewelopera.

Robyg S.A. to jeden z największych polskich deweloperów, notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2000 roku rozpoczął działalność w stolicy, a dziewięć lat później – w Gdańsku. Zrealizował dotychczas kilkanaście inwestycji, w ramach których wybudował tysiące mieszkań. O jego planach wejścia na wrocławski rynek pisaliśmy w maju ubiegłego roku.

Nowi inwestorzy wchodzą do Wrocławia

Innym ogólnopolskim deweloperem przygotowującym się do realizacji swojej pierwszej inwestycji w stolicy Dolnego Śląska jest Dekpol S.A. Zamierza wybudować budynek wielorodzinny w miejsce centrum biurowo-handlowo-magazynowego na Szczepinie. O szczegółach pisaliśmy w marcu.

Zmiany na styku Wojszyc i Jagodna

Niedaleko planowanego przez Robyg osiedla mieszkańcy mogą spodziewać się jeszcze co najmniej dwóch dużych inwestycji. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zakupie przez Profit Development S.A. działek o powierzchni ponad 9,3 tys. mkw. A niemal 400 mieszkań dołoży przy ul. Buforowej Murapol S.A., o czym pisaliśmy w styczniu.