Na Kajdasza znajdziesz przestrzeń do życia i poczucie swobody [FILM]źródło: Materiały inwestora

Na Kajdasza znajdziesz przestrzeń do życia i poczucie swobody [FILM]

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Marzysz o mieszkaniu w miejscu, które da ci przestrzeń do życia i odpoczynku, a spokojna okolica pozwoli odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku i cieszyć się bliskością natury? Wszystko to czeka na ciebie na nowoczesnym osiedlu Kajdasza, powstającym w dynamicznie rozwijającej się, południowej części Wrocławia.
Kajdasza to inwestycja Profit Development, w ramach której – na obszarze o powierzchni prawie 2 hektarów – zaplanowano łącznie około 500 mieszkań, 15 lokali usługowych oraz dwa place zabaw. W pierwszym etapie osiedla powstaną 232 nowoczesne, jasne i przestronne mieszkania. Do każdego z nich będzie przylegał duży balkon lub taras, a właściciele lokali na parterze lub pierwszym piętrze będą mogli cieszyć się także dużymi ogrodami.
Materiały inwestora

Tu poczujesz przestrzeń

Osiedle zaprojektowano tak, by stworzyć możliwie najlepszą przestrzeń do życia i odpoczynku.
– Stawiamy na osiedla przyjazne, otwarte i korespondujące z otoczeniem. Wykorzystując naturalne elementy architektury oddzielamy przestrzeń prywatną od publicznej i półprywatnej, by nie zamykając się zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i prywatność – zapewnia deweloper.
Wspomniana już przestrzeń to w przypadku tej inwestycji słowo-klucz.
Na Kajdasza możemy pozwolić sobie na dodatkowy pokój, bo cena metra kwadratowego mieszkania jest znacznie niższa niż w centrum miasta. Co za tym idzie, w cenie mieszkania dwupokojowego możemy zakupić mieszkanie trzypokojowe. Rok 2020 pokazał nam również, jak istotne jest posiadanie w mieszkaniu miejsca do pracy, odpoczynku i rozrywki, więc rola metrażu jest tu niebagatelna. Sama okolica inwestycji daje również poczucie swobody: spokojna, niezatłoczona – próżno szukać tego w centrum – wyjaśnia Artur Smoleń, dyrektor sprzedaży w Profit Development.
W komfortowym, codziennym życiu pomogą także sprawdzone i funkcjonalne układy mieszkań. Zaprojektowano je tak, by mieszkańcy mogli dopasować przestrzeń do swoich potrzeb i preferencji. Znacząca większość lokali pozwala na zaaranżowanie zarówno jasnej, oddzielnej kuchni, jak i otwarcie jej na pokój dzienny. Deweloper zadbał, by ani jeden metr kwadratowy nie został zmarnowany, dzięki czemu dla każdego typu lokum zaproponowano optymalne rozwiązania.
Materiały inwestora

Dynamicznie rozwijające się osiedle

Jagodno to jedno z najdynamiczniej rozwijających się wrocławskich osiedli, bardzo chętnie wybierane przez osoby, które z jednej strony chcą czerpać korzyści z mieszkania w mieście, a z drugiej – cenią sobie życie w spokojnej okolicy. Wraz z kolejnymi inwestycjami mieszkaniowymi powstaje tu także nowa infrastruktura, ułatwiająca codzienne funkcjonowanie.
Niedawno gruntowną przebudowę przeszła ulica Buforowa, czyli główna arteria łącząca osiedle z centrum, a na najbliższe lata zaplanowano budowę nowej linii tramwajowej. To inwestycja, której wyczekują nie tylko sami mieszkańcy – potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia dostrzegli też uczestnicy zorganizowanego przez miasto panelu obywatelskiego, którzy niemal jednogłośnie (98% poparcia) wskazali, że to właśnie tramwaj powinien połączyć Jagodno z centrum Wrocławia.
Na tym nie koniec udogodnień transportowych, z których będą mogli skorzystać mieszkańcy osiedla Kajdasza. Nieopodal, w Iwinach, trwa bowiem budowa nowego przystanku kolejowego, który umożliwi szybki, dogodny i bezpieczny oraz alternatywny względem samochodu dojazd koleją do centrum stolicy Dolnego Śląska, a także podróże w kierunku Ziębic, Kłodzka i Międzylesia. Natomiast w ramach rewitalizacji linii kolejowej z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy powstanie także przystanek kolejowy na pobliskich Wojszycach.
Mamy też dobre wieści dla zmotoryzowanych – już teraz, dzięki Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, z Jagodna błyskawicznie można dostać się w okolice Siechnic i Łan, a po zakończeniu budowy kolejnych dwóch odcinków tej trasy, autem bez trudu dotrzemy zarówno na Bielany Wrocławskie, jak i do Długołęki, skąd z kolei dostaniemy się na drogę ekspresową S8 w kierunku Łodzi i Warszawy.
Materiały inwestora

Samowystarczalna okolica

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i rad osiedli, na styku Jagodna i Wojszyc powstanie również miejsce do obserwowania przyrody oraz wypoczynku i rekreacji dla osób z pobliskich osiedli. "Zielony klin południa" to obszar o powierzchni ponad 63 hektarów, pomiędzy ul. Buforową a Smardzowską. Miasto przeprowadziło już konsultacje dotyczące przyszłego zagospodarowania tego terenu, odpowiednie zapisy znalazły się też w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Wrocławia.
Magistrat nie zapomniał także o rodzicach – przy ulicy Asfaltowej w pobliżu Jagodna i Wojszyc w najbliższych latach powstanie zespół szkolno-przedszkolny dla 1000 uczniów i 200 przedszkolaków. W nowym kompleksie znajdą się 44 sale lekcyjne, trzy sale gimnastyczne, boiska zewnętrzne i bieżnia. Z inwestycją skoordynowane zostaną prace przy budowie nowego, około 750-metrowego odcinka ulicy Asfaltowej. Przy jezdni powstanie ścieżka rowerowa i chodniki.
Wszystkie te inwestycje sprawiają, że na Jagodnie z roku na rok mieszka się coraz bardziej komfortowo. Dzięki przemyślanej koncepcji urbanistycznej, w której przewidziano nie tylko inwestycje deweloperskie, ale też miejsce na infrastrukturę drogową, placówki edukacyjne, zaplecze handlowo-usługowe czy tereny rekreacyjne, osiedle staje się samowystarczalne, a wartość zlokalizowanych tam mieszkań rośnie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Warszawa: Trwa budowa 202 metrowej wieży biurowej Warsaw Unit [FILM]
Warsaw Unit to projekt międzynarodowego dewelopera Ghelamco. Ponad 200-metrowy wieżowiec zlokalizowa...
Dolny Śląsk: Koleje Dolnośląskie przywracają zawieszone pociągi międzynarodowe
Koleje Dolnośląskie przywracają od poniedziałku, 18 stycznia kursowanie zawieszonych pociągów między...
Niemiecki producent tworzyw konstrukcyjnych stawia na Rzeszów
Firma TEREZ Performance Polymers, zajmująca się produkcją tworzyw konstrukcyjnych, wynajęła ponad 50...
Kraków: Mateczny Office – przy rondzie powstaje nowy biurowiec [ZDJĘCIA + WIZUALIZACJE]
Firma Merari buduje w Krakowie nowy, kameralny biurowiec o powierzchni użytkowej ponad 3 tysięcy met...
Wrocław: Na Swojczycach powstaje nowa galeria handlowa Swoja Olimpia [ZDJĘCIA]
Mieszkańcy wschodniej części miasta doczekają się nowego centrum handlowego w tym roku. Oprócz Lidla...
Dolny Śląsk: Niemiecki inwestor stawia na rozwój w Lubaniu. Będą kolejne nowe miejsca pracy
Niemiecka firma Dr. Schumacher, jeden z wiodących w Europie producentów chusteczek nawilżanych na ba...
Globalworth oddał do użytku drugi z biurowców kompleksu Podium Park w Krakowie
Zasoby powierzchni biurowych Globalworth w Polsce powiększyły się o kolejny biurowiec w Krakowie – d...
Rusza sprzedaż drugiego etapu osiedla Kraft w Łodzi [WIZUALIZACJE]
Osiedle Kraft to jeden z najnowszych deweloperskich projektów mieszkaniowych na łódzkim rynku. Prace...
Warszawa: Amerykańska firma przenosi swoją siedzibę do Skylinera
Notowana na NASDAQ firma MicroStrategy przenosi swoją polską siedzibę do biurowca Skyliner. Grupa Ka...
Wrocław: Zabytkowy Pałac Leipzigera zamieni się w pięciogwiazdkowy hotel Altus Palace [FILM + ZDJĘCIA]
Kolejny zabytkowy budynek na wrocławskim Starym Mieście odzyskuje swój dawny blask. Dawny Pałac Leip...