Na Kajdasza znajdziesz przestrzeń do życia i poczucie swobody [FILM]źródło: Materiały inwestora

Na Kajdasza znajdziesz przestrzeń do życia i poczucie swobody [FILM]

Artykuł sponsorowany
REKLAMA
Marzysz o mieszkaniu w miejscu, które da ci przestrzeń do życia i odpoczynku, a spokojna okolica pozwoli odetchnąć od wielkomiejskiego zgiełku i cieszyć się bliskością natury? Wszystko to czeka na ciebie na nowoczesnym osiedlu Kajdasza, powstającym w dynamicznie rozwijającej się, południowej części Wrocławia.
Kajdasza to inwestycja Profit Development, w ramach której – na obszarze o powierzchni prawie 2 hektarów – zaplanowano łącznie około 500 mieszkań, 15 lokali usługowych oraz dwa place zabaw. W pierwszym etapie osiedla powstaną 232 nowoczesne, jasne i przestronne mieszkania. Do każdego z nich będzie przylegał duży balkon lub taras, a właściciele lokali na parterze lub pierwszym piętrze będą mogli cieszyć się także dużymi ogrodami.
Materiały inwestora

Tu poczujesz przestrzeń

Osiedle zaprojektowano tak, by stworzyć możliwie najlepszą przestrzeń do życia i odpoczynku.
– Stawiamy na osiedla przyjazne, otwarte i korespondujące z otoczeniem. Wykorzystując naturalne elementy architektury oddzielamy przestrzeń prywatną od publicznej i półprywatnej, by nie zamykając się zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i prywatność – zapewnia deweloper.
Wspomniana już przestrzeń to w przypadku tej inwestycji słowo-klucz.
Na Kajdasza możemy pozwolić sobie na dodatkowy pokój, bo cena metra kwadratowego mieszkania jest znacznie niższa niż w centrum miasta. Co za tym idzie, w cenie mieszkania dwupokojowego możemy zakupić mieszkanie trzypokojowe. Rok 2020 pokazał nam również, jak istotne jest posiadanie w mieszkaniu miejsca do pracy, odpoczynku i rozrywki, więc rola metrażu jest tu niebagatelna. Sama okolica inwestycji daje również poczucie swobody: spokojna, niezatłoczona – próżno szukać tego w centrum – wyjaśnia Artur Smoleń, dyrektor sprzedaży w Profit Development.
W komfortowym, codziennym życiu pomogą także sprawdzone i funkcjonalne układy mieszkań. Zaprojektowano je tak, by mieszkańcy mogli dopasować przestrzeń do swoich potrzeb i preferencji. Znacząca większość lokali pozwala na zaaranżowanie zarówno jasnej, oddzielnej kuchni, jak i otwarcie jej na pokój dzienny. Deweloper zadbał, by ani jeden metr kwadratowy nie został zmarnowany, dzięki czemu dla każdego typu lokum zaproponowano optymalne rozwiązania.
Materiały inwestora

Dynamicznie rozwijające się osiedle

Jagodno to jedno z najdynamiczniej rozwijających się wrocławskich osiedli, bardzo chętnie wybierane przez osoby, które z jednej strony chcą czerpać korzyści z mieszkania w mieście, a z drugiej – cenią sobie życie w spokojnej okolicy. Wraz z kolejnymi inwestycjami mieszkaniowymi powstaje tu także nowa infrastruktura, ułatwiająca codzienne funkcjonowanie.
Niedawno gruntowną przebudowę przeszła ulica Buforowa, czyli główna arteria łącząca osiedle z centrum, a na najbliższe lata zaplanowano budowę nowej linii tramwajowej. To inwestycja, której wyczekują nie tylko sami mieszkańcy – potrzebę realizacji tego przedsięwzięcia dostrzegli też uczestnicy zorganizowanego przez miasto panelu obywatelskiego, którzy niemal jednogłośnie (98% poparcia) wskazali, że to właśnie tramwaj powinien połączyć Jagodno z centrum Wrocławia.
Na tym nie koniec udogodnień transportowych, z których będą mogli skorzystać mieszkańcy osiedla Kajdasza. Nieopodal, w Iwinach, trwa bowiem budowa nowego przystanku kolejowego, który umożliwi szybki, dogodny i bezpieczny oraz alternatywny względem samochodu dojazd koleją do centrum stolicy Dolnego Śląska, a także podróże w kierunku Ziębic, Kłodzka i Międzylesia. Natomiast w ramach rewitalizacji linii kolejowej z Wrocławia przez Sobótkę do Świdnicy powstanie także przystanek kolejowy na pobliskich Wojszycach.
Mamy też dobre wieści dla zmotoryzowanych – już teraz, dzięki Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, z Jagodna błyskawicznie można dostać się w okolice Siechnic i Łan, a po zakończeniu budowy kolejnych dwóch odcinków tej trasy, autem bez trudu dotrzemy zarówno na Bielany Wrocławskie, jak i do Długołęki, skąd z kolei dostaniemy się na drogę ekspresową S8 w kierunku Łodzi i Warszawy.
Materiały inwestora

Samowystarczalna okolica

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców i rad osiedli, na styku Jagodna i Wojszyc powstanie również miejsce do obserwowania przyrody oraz wypoczynku i rekreacji dla osób z pobliskich osiedli. "Zielony klin południa" to obszar o powierzchni ponad 63 hektarów, pomiędzy ul. Buforową a Smardzowską. Miasto przeprowadziło już konsultacje dotyczące przyszłego zagospodarowania tego terenu, odpowiednie zapisy znalazły się też w Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Wrocławia.
Magistrat nie zapomniał także o rodzicach – przy ulicy Asfaltowej w pobliżu Jagodna i Wojszyc w najbliższych latach powstanie zespół szkolno-przedszkolny dla 1000 uczniów i 200 przedszkolaków. W nowym kompleksie znajdą się 44 sale lekcyjne, trzy sale gimnastyczne, boiska zewnętrzne i bieżnia. Z inwestycją skoordynowane zostaną prace przy budowie nowego, około 750-metrowego odcinka ulicy Asfaltowej. Przy jezdni powstanie ścieżka rowerowa i chodniki.
Wszystkie te inwestycje sprawiają, że na Jagodnie z roku na rok mieszka się coraz bardziej komfortowo. Dzięki przemyślanej koncepcji urbanistycznej, w której przewidziano nie tylko inwestycje deweloperskie, ale też miejsce na infrastrukturę drogową, placówki edukacyjne, zaplecze handlowo-usługowe czy tereny rekreacyjne, osiedle staje się samowystarczalne, a wartość zlokalizowanych tam mieszkań rośnie.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Najnowsze artykuły

Gdynia: Nowy Publiczny Terminal Promowy prawie gotowy
W czerwcu zakończona zostanie inwestycja Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. – nowy Publiczny Termin...
W Warszawie trwa przebudowa Placu Pięciu Rogów [FILM]
W Warszawie trwa rewitalizacja placu u zbiegu ulic Brackiej, Chmielnej, Kruczej, Zgoda i Szpitalnej,...
Wielki japoński koncern Hitachi wchodzi do Wrocławia
We Wrocławiu pojawi się kolejny wielki, międzynarodowy koncern. Japońska firma Hitachi Ltd. 31...
Drugi etap osiedla Brawo w Pruszczu Gdańskim w sprzedaży
Deweloper Inpro S.A. wprowadził do sprzedaży osiedle Brawo 2 powstające w Pruszczu Gdańskim. Komplek...
W Warszawie trwa budowa kompleksu biurowego Forest [FILM]
Budynki powstają w Warszawie na pograniczu Woli, Śródmieścia i Żoliborza. Zaoferują łącznie 78 tys....
Zamiast nowego hotelu przy ulicy Sienkiewicza powstanie budynek z mieszkaniami na wynajem
Działka przy ul. Sienkiewicza, przy skrzyżowaniu z Świętokrzyską, tuż obok rewitalizowanego budynku...
Francuska firma z branży IT zwiększy o 30% zatrudnienie we Wrocławiu
ALTEN Polska – polski oddział francuskiej firmy ALTEN, jeden z liderów branży IT i inżynierii p...
W Warszawie powstaje Varso Tower, najwyższy budynek w Unii Europejskiej [FILM]
W centrum stolicy Polski powstaje najwyższy budynek w Unii Europejskiej – Varso Tower. Wysokość budy...
Sky Tower pójdzie na sprzedaż. Jest tańszy o ponad 150 milionów złotych
Najwyższy wrocławski budynek, wieżowiec Sky Tower został przez spółkę Develia S.A. przeznaczony na s...
Dwie koreańskie firmy chcą zainwestować w Złotoryi
Firma SungEel HiTech z Korei Południowej chce wybudować w Złotoryi, na Dolnym Śląsku instalację do r...