Mieszkania dwupoziomowe w Rychtalskiej 20 – żyj jak w domu blisko centrum źródło: materiały inwestora

Mieszkania dwupoziomowe w Rychtalskiej 20 – żyj jak w domu blisko centrum

WIZUALIZACJE
Mariusz Bartodziej
Mariusz Bartodziej
Rychtalska 20
adresWrocław, Rychtalska 20
inwestorDOM.developer
REKLAMA
Poczucie przestrzeni mimo niekoniecznie dużej powierzchni i wiele możliwości aranżacji to tylko niektóre z zalet dwupoziomowych mieszkań. W Polsce narodziły się w stolicy Dolnego Śląska, konkretnie w Mezonetowcu przy ulicy Kołłątaja. Dawniej stanowiły symbol luksusu, a dziś wciąż przyciągają nabywców z najwyższymi wymaganiami. Spełnia je oferta DOM.developer. Rychtalska 20 powstaje tuż przy rzecze na wrocławskim Kleczkowie, z pięknym widokiem na nadodrzańskie bulwary.
DOM.developer Wrocław zawsze przygotowuje swoje inwestycje z myślą o zróżnicowanych potrzebach klientów. Tak też jest w przypadku Rychtalskiej 20. Wśród jej wyróżników znajdują się dwupoziomowe mieszkania. Ich ceny na polskim rynku nieruchomości wynoszą od kilkuset tysięcy do nawet kilkunastu milionów złotych. Najwięcej deweloperzy oferują ich we Wrocławiu. To właśnie w stolicy Dolnego Śląska powstał pierwszy w naszym kraju obiekt z tego rodzaju lokalami. Jaka myśl przyświecała projektowi?
fot. Jakub Zazula

Historia zaczęła się we Wrocławiu

Mezonetowiec przy ulicy Kołłątaja, który mija się często w podróży z czy na Dworzec Główny, dziś już nie zachwyca. Zmieni się to za sprawą planowanego remontu, możliwego dzięki wpisowi do rejestru zabytków. Szary blok odzyska blask z początku lat 60. ubiegłego wieku, kiedy to został wybudowany. To jedyny obiekt powstały w czasach PRL z dwupoziomowymi mieszkaniami.
Investphoto.pl
Taka koncepcja narodziła się w głowach architektów z dwóch powodów. Pierwszy to wąska działka. Drugi – chęć stworzenia mieszkań zapewniających poczucie życia w domu jednorodzinnym. W szarości ówczesnej architektury tego rodzaju projekt, inspirowany angielskimi i francuskimi próbami, okazał się sensacją – na tyle, że wieść o nim wyszła poza granice kraju. W kolejnych latach tego typu lokale stały się w Polsce prawdziwym symbolem prestiżu i luksusu. Dlaczego?
Investphoto.pl

Dom w centrum? To możliwe!

Ze względu na konieczność zagęszczania zabudowy, dom położony nawet niedaleko centrum miasta to rzadkość. Mimo to wiele osób chciałoby zamieszkać w tego rodzaju obiekcie, a jednocześnie mieć całą miejską infrastrukturę na wyciągnięcie ręki. Mieszkania dwupoziomowe to umożliwiają.
Ich główną zaletą jest poczucie dużej swobody i przestrzeni nawet w przypadku niewielkiej powierzchni (czasem tego typu lokale mają tylko kilkadziesiąt metrów). Projekt zapewnia jasny podział na strefę "rodzinną", na którą składają się salon i kuchnia, oraz, na wyższej kondygnacji, w pełni prywatną. W pierwszej można witać gości, a w drugiej oddać się w ciszy pracy bądź relaksowi.
materiały inwestora
REKLAMA
Na uwagę zasługuje również funkcjonalność mieszkań dwupoziomowych. Możliwości aranżacji są większe niż w przypadku zwykłych mieszkań. Wystarczy ciekawy koncept, by stworzyć unikalne lokum. Ponadto schody prowadzące na wyższą kondygnację mogą stać się prawdziwą ozdobą, przykuwającą uwagę gości.
W większości inwestycji mieszkania dwupoziomowe stanowią wynik ograniczeń projektowych. Jednak nie w Rychtalskiej 20 – dostępne w niej antresole nie mają skosów i stanowią nominalną przestrzeń lokalu. Dzięki temu komfortowo zaaranżujesz je na potrzeby kolejnej sypialni, pokoju dla dziecka, dodatkowej garderoby, czy gabinetu. Mieszkania z antresolą o powierzchni 51 mkw. dostaniesz już w cenie 6700 zł/mkw.
materiały inwestora

Prywatny taras z siłownią i wszystko pod ręką

Rychtalska 20 świetnie sprawdzi się dla każdego. Do postawienia na tę inwestycję zachęca już szeroki wybór mieszkań – od kawalerek po czteropokojowe lokale, od 30 do ponad 100 mkw. A gdy już wprowadzisz się do wymarzonego lokum, korzystaj do woli z widoku z tarasu dostępnego tylko dla mieszkańców, znajdującego się na najwyższej kondygnacji. DOM.developer zagospodarował go unikalnie w skali Wrocławia. Znajdzie się na nim strefa zieleni, aby pozostać blisko natury, wiata grillowa, żeby miło spędzić wiosenny wieczór z sąsiadami, a nawet siłownia plenerowa, by trenować w najprzyjemniejszych warunkach.
Materiały inwestora
Materiały inwestora
Do zalet inwestycji DOM.developer trzeba jeszcze dodać świetną lokalizację. Spacer do parku Stanisława Tołpy, wycieczka rowerowa wałami, czy wieczór spędzony nad Odrą w jednym z beach barów – tu wszędzie jest blisko. By zrobić kompleksowe zakupy, wyskoczyć na obiad albo odprowadzić dzieci do przedszkola czy szkoły, nie trzeba nawet wsiadać w samochód – można to zrobić w ciągu kilkunastu, a nawet kilku minut pieszo. A jeśli chcesz dostać się do ścisłego centrum, wystarczy wsiąść w tramwaj na pobliskim przystanku.
Z wszystkiego, co oferuje Rychtalska 20, skorzystasz już wkrótce. Budowa zakończy się jeszcze w tym roku. Najtańsze jednopoziomowe mieszkanie kupisz już za 326 tys. zł, a takie z antresolą – za 498 tys. zł. A wtedy możesz już cieszyć się z udanego wyboru.
materiały inwestora

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA