[Wrocław] Targi Żyj i mieszkaj we Wrocławiu już w weekendźródło: mat. prasowe/Wrocław 2016

[Wrocław] Targi Żyj i mieszkaj we Wrocławiu już w weekend

Kajtman
Kajtman
REKLAMA
Oferty mieszkań, porady architektów wnętrz, konsultacje z doradcą kredytowym, wykłady i strefa dla dzieci – już w najbliższy weekend osoby szukające własnego mieszkania, interesujące się tematem aranżacji wnętrz, a także chcące dowiedzieć się, jak ciekawie spędzać czas we Wrocławiu, zapraszamy do Barbary na targi Żyj i mieszkaj.
Powiedz, jak chcesz mieszkaćWrocław nie bez powodu znalazł się w pierwszej setce najlepszych miast do życia. Bogata oferta kulturalna, ciekawe miejsca, kawiarnie i restauracje, klimat sprzyjający rozwojowi – wszystko wpływa na to, że we Wrocławiu chce się mieszkać i żyć.
W ostatni weekend maja wszyscy, którzy szukają mieszkania, będą mogli zapoznać się z ofertą czternastu firm deweloperskich, należących do Oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich we Wrocławiu. Na najbliższą sobotę i niedzielę przygotowane zostały specjalne oferty mieszkań – inwestycji z całego Wrocławia, dzięki czemu każdy znajdzie dostosowaną do swoich oczekiwań propozycję. Nie będą to klasyczne targi, w których klienci przemieszczają się pomiędzy stoiskami. Nowa, świeża formuła opiera się na otwartości – klienci zasiądą przy stole wspólnie z deweloperem, by omówić oczekiwania i znaleźć idealne mieszkanie. W Strefie Mieszkaj, w której deweloperzy będą przedstawiać swoją ofertę, swobodnie będzie można zapoznać się z propozycją każdej z firm biorących udział w targach Żyj i mieszkaj.
Podczas targów swoją ofertę zaprezentują: Archicom, Arkop Deweloper, DOM.developer, Dom Development, Hajto Development Group, Inkom, Osiedle Malownicze, PCG, Profit Development, Rafin Deweloper, Salwirak, TEMAR Deweloper, Womak, Vantage Development.
Oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich we Wrocławiu
W sobotę zapraszamy na prelekcje w Strefie InspiracjiTuż obok Strefy Mieszkaj, w sali konferencyjnej, odbywać się będą wykłady dotyczące rozmaitych tematów – relacji sąsiedzkich, designu w mieszkaniu, organizacji domowej przestrzeni, kultury, finansów. Wykłady będą prowadzone w sobotę, od godziny 12.00. W sumie zaplanowanych jest pięć prelekcji, które będą rozpoczynać się o każdej pełnej godzinie, aż do 16.00, kiedy zaprosimy na ostatnie wystąpienie. 
W południe zajęcia otworzy Dom Kredytowy Notus, którego ekspert podejmie temat: "Nie taki kredyt straszny jak go malują – czyli niezbędnik dla wszystkich marzących o swoim M". Od godziny 13.00 Aleksandra Kobylańska, architekt wnętrz PAPALOVE Design poprowadzi wykład "Jak zaprojektować mieszkanie, aby odnaleźć harmonię i spójność we wnętrzu". Punktualnie o 14.00 rozpocznie się prelekcja "Projektowanie wspólnych przestrzeni z mieszkańcami", którą poprowadzi Maja Zabokrzycka z Fundacji Dom Pokoju. Aleksandra Hobler z Partner Design rozpocznie o godzinie 15.00 wykład: "Przestrzeń, w której chce się mieszkać. Jak zaplanować, zaprojektować i wdrożyć designerskie i funkcjonalne rozwiązania". O 16.00 Piotr Makarewicz opowie o kulturalnej stronie Wrocławia – "Kultura na osiedlach na przykładzie działalności Centrum Kultury Zamek".
  • 12.00-13.00 Nie taki kredyt straszny jak go malują – czyli niezbędnik dla wszystkich marzących o swoim M, Dom Kredytowy Notus
  • 13.00-14.00 Jak zaprojektować mieszkanie, aby odnaleźć harmonię i spójność we wnętrzu, Aleksandra Kobylańska, architekt wnętrz PAPALOVE Design
  • 14.00-15.00 Projektowanie wspólnych przestrzeni z mieszkańcami, Fundacja Dom Pokoju
  • 15.00-16.00 Przestrzeń, w której chce się mieszkać. Jak zaplanować, zaprojektować i wdrożyć designerskie i funkcjonalne rozwiązania, Partner Design
  • 16.00-17.00 Kultura na osiedlach na przykładzie działalności Centrum Kultury Zamek, Piotr Makarewicz, CK Zamek
Wstęp na wszystkie prelekcje jest bezpłatny.
Strefa Koloru – porady, sugestie, konsultacjeGoście targów Żyj i mieszkaj będą mogli skorzystać z porad architektów i dekoratorów wnętrz. W Strefie Koloru będą mogli skorzystać z porad partnera targów Żyj i mieszkaj – Partner Design. Konsultacje dotyczące aranżacji, pomysły na adaptację przestrzeni oraz pomoc w zaplanowaniu układu poszczególnych stref – eksperci przez dwa dni targów będą do dyspozycji wszystkich zainteresowanych.
Zwrócimy także uwagę na zieleń w mieszkaniu – dlaczego warto zadbać o rośliny w domowej przestrzeni, jaki mają wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie, jaką roślinność dobrać do konkretnego mieszkania, biorąc pod uwagę stronę świata, nasłonecznienie czy posiadaną przestrzeń. Na te i wiele innych pytań odpowiedzą przedstawiciele Fundacji Rozwój z dotlenieni.org.
Kredyt hipoteczny – jak się do niego przygotować?Temat kredytu hipotecznego zawsze budzi wiele pytań. Przyszli kredytobiorcy nie wiedzą, z oferty którego banku skorzystać, jaka jest różnica pomiędzy ratami równymi a malejącymi, czy – jak poprawić zdolność kredytową i co wpływa na ostateczną ocenę banku przy wydaniu prowizji kredytowej.
Przez dwa dni targów na zainteresowanych tematem kredytu hipotecznego będą czekać doradcy Domu Kredytowego Notus, którzy bezpłatnie odpowiedzą na wszystkie pytania przyszłych kredytobiorców.
Strefa Zabaw – przestrzeń dla najmłodszychPodczas targów Żyj i mieszkaj zadbamy również o najmłodszych. Gdy rodzice będą zapoznawać się z ofertami deweloperów i korzystać z porad specjalistów, dzieci będą mogły spędzić czas w specjalnie przygotowanej strefie. Nad ich bezpieczeństwem będą czuwać dwie wykwalifikowane osoby, które zaangażują najmłodszych w zabawy i rozmaite prace plastyczne. 
27-28 maja – spotkajmy się w BarbarzeW ostatni weekend maja wszystkich szukających mieszkania, zainteresowanych ofertami sprawdzonych deweloperów z Oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich we Wrocławiu, szukających pomysłu na aranżację wnętrza czy chcących uzyskać poradę dot. zieleni w domu i wyboru odpowiednich roślin, zapraszamy na targi Żyj i mieszkaj we Wrocławiu. Dla gości przygotowaliśmy wiele atrakcji, udział w każdej w nich jest bezpłatny. Wydarzenie odbędzie się w sobotę w godzinach 10.00-17.00 i w niedzielę między 10.00 a 16.00, w Barbarze, przy ulicy Świdnickiej 8 we Wrocławiu.
Targi Żyj i mieszkaj otrzymały patronat Biura Promocji Miasta i Turystyki. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły tuwrocław.com, echo24.tv, mieszkaniowi.pl, investmap.pl, nieruchomości.com.pl, dlastudenta.pl.
Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA