Wrocławskie oferty deweloperskie w pigułce już w najbliższy weekend

Wrocławskie oferty deweloperskie w pigułce już w najbliższy weekend

Wrocław
REKLAMA

Data 29 kwietnia 2012 jest wyjątkowo istotna dla wszystkich uczestników rynku budownictwa mieszkaniowego – deweloperów, a także ich klientów, z uwagi na zmieniające się przepisy. Od wejścia w życie ustawy deweloperskiej dzielą nas już jedynie dni. Dla wrocławskiego środowiska deweloperskiego istotny jest także termin 14-15 kwietnia – to już w najbliższy weekend w kompleksie przy Hali Stulecia podmioty zrzeszone w lokalnym oddziale Polskiego Związku Firm Deweloperskich zaprezentują swoją ofertę.


To już druga edycja „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu” – imprezy, podczas której obecni jak i przyszli mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska mogą zapoznać się z ofertą firm deweloperskich i inwestycji w mieście, sprawdzić zdolność kredytową w kilku bankach i instytucjach kredytowych jednocześnie, a także sprawdzić ofertą kulturalną Wrocławia. Postawienie na różnorodność i otwarty charakter wydarzenia (wstęp jest darmowy) to gwarancja spełnienia oczekiwań gości targów. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest wrocławski oddział Polskiego Związku Firm Deweloperskich zrzeszający 11 podmiotów: Archicom, BRE.locum, Dach Bud, DOM.developer, Dom Development, Grupa PROFIT Development, INKOM, Osiedle Malownicze, Temar, Salwirak, Vantage Development. Członkowie Oddziału, choć konkurują ze sobą na płaszczyźnie sprzedaży domów i mieszkań, zgodnie działają w myśl hasła Budujemy Wrocław i standardy branży deweloperskiej.


Lokalni członkowie PZFD przyznają, że wejście w życie ustawy deweloperskiej to moment istotny dla całego rynku, choć nie przewidują rewolucji w swojej działalności – w ich firmach najwyższe standardy obsługi klienta i transparentność transakcji wdrażane były od początków działalności. Nowa ustawa, chroniąca interesy klientów, nie będzie zatem stanowiła istotnego przełomu. Na targach wystawiać się będą jedynie wyselekcjonowane, wspomniane wcześniej firmy.

REKLAMA


Oprócz bogatej oferty domów i mieszkań oraz stoisk banków, na miejscu będzie można również skorzystać z porad prawnych i dowiedzieć się na przykład, jak powinna wyglądać prawidłowo skonstruowana umowa deweloperska. Na pragnących wprowadzić zmiany we własnych czterech kątach czekają architekci i designerzy, a porad związanych z aranżacją ogrodu udzieli specjalistka od planowania terenów zielonych – dr Elżbieta Szopińska z Uniwersytetu Przyrodniczego. W ramach tegorocznej edycji „Żyj i mieszkaj we Wrocławiu” odbędzie się także aukcja dzieł sztuki oraz liczne atrakcje dla najmłodszych mieszkańców miasta. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

***

Żyj i mieszkaj we Wrocławiu, 14-15 kwietnia 2012, godz. 10:00 - 17:00, Regionalne Centrum Turystyki Biznesowej, kompleks Hali Stulecia

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA