W weekend szykują kolejne utrudnienia na budowie głównej arterii w mieście

W weekend szykują kolejne utrudnienia na budowie głównej arterii w mieście

Wrocław
REKLAMA
Przebudowa jednej z głównych dróg w mieście - ulicy Pułaskiego wkracza w decydującą fazę. Jeszcze przez kilka tygodni kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej będą musieli jednak znosić uciążliwości związane z inwestycją. Kolejnych utrudnień musimy spodziewać się już w najbliższy weekend.
W najbliższe dwa weekendowe dni całkowicie zamknięty zostanie przejazd ulicą Komuny Paryskiej przez skrzyżowanie z ulicą Pułaskiego. To kolejny etap prac związanych z przebudową ulicy, gdzie powstaje między innymi oddzielne torowisko.
Jak przekazują urzędnicy w związku z powyższym autobusy linii 114, 120, 900L i 901 będą kursowały objazdem od ulicy Komuny Paryskiej przez ulicę Prądzyńskiego, Traugutta i pl. Wróblewskiego do Galerii Dominikańskiej. Wozy będą omijały dwa przystanki: "Komuny Paryskiej" przy skrzyżowaniu z ulicą Pułaskiego i przystanek "Eureka".
W zamian będą dodatkowo zatrzymywały się na trasie objazdu na przystanku przy placu Wróblewskiego. Na swoją trasę, czyli przez ulicę Komuny Paryskiej autobusy powrócą w poniedziałkowy poranek.
REKLAMA
Przypomnijmy, że termin zakończenia prac upływa 30 czerwca, ale robotnicy Skanski zdążą z otwarciem drogi dla ruchu i uruchomieniem komunikacji przed mistrzostwami. Tak zapewniają urzędnicy ze spółki Wrocławskie Inwestycje, która nadzoruje przebudowę ze strony miasta.
- Termin jest napięty, w kontrakcie mamy zapis, że wykonawca ma wszystkie prace zakończyć do 30 czerwca. Ze względu na Euro musi być jednak wcześniej uruchomiona komunikacja tramwajowa, a kierowcy będą mieli oddaną do użytku ulicę z nową nawierzchnią - wymienia Marek Szempliński z WI.
Do końca kwietnia zakończy się przebudowa kluczowego dla komunikacji w tym rejonie skrzyżowania ulic Pułaskiego z Traugutta i placem Wróblewskiego. Dzięki temu w ostatni weekend kwietnia tramwaje znów zaczną jeździć w stronę Księża Małego.
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA