Praca na A1 wre

Praca na A1 wre

kujawsko-pomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

W zeszłym tygodniu ułożono kolejne 12 km warstwy ścieralnej na autostradzie A1 z Czerniewic do Kowala. Zakończono również prace przy dziesięciu obiektach inżynierskich. Na budowie pracowało ponad 2000 osób i 800 maszyn budowlanych.

Wykonawca autostrady A1 prowadził dalsze prace na trasie głównej oraz roboty branżowe związane z wykonywaniem robót ziemnych. Kontynuowano prace energetyczne, teletechniczne i wodociągowe.

 

Prowadzono też dalsze prace przy montowaniu ekranów przeciwolśnieniowych i siatek ogrodzeniowych. Zlikwidowano również dotychczasowe utrudnienia na drodze ekspresowej S10 w Czerniewicach i przełożono ruch na przyszłą Stację Poboru Opłat.

 

Na odcinku z Czerniewic do Brzezia nasypy są wykonane w 94 procentach, a wykopy w 99. Podbudowę pomocnicą z kruszywa zrealizowano w 73 procentach, zasadniczą w 91. Warstwa wiążąca jest ułożona w 76 procentach, podobnie jak ścieralna. Zakończono budowę dwóch z 32 obiektów inżynierskich, a na 18 wciąż trwają prace.

REKLAMA

 

Odcinek z Brzezia do Kowala posiada już 84 procent nasypów i 82 procent wykopów. Podbudowę pomocniczą zrealizowano w 77 procentach, a zasadniczą w 80. Warstwa wiążąca jest wykonana w 57 procentach, a ścieralna w 30. Zakończono prace na dwóch z 25 obiektów inżynierskich. W sumie roboty trwają na 24 obiektach.

 

Na ten tydzień wykonawca zaplanował dalsze prace na trasie głównej, roboty ziemne, uzupełnianie warstw nasypów. Prowadzone będę prace energetyczne, teletechniczne i wodociągowe oraz roboty przy obiektach inżynierskich i kubaturowych. Malowane będzie dalej oznakowanie poziome, montowane będą ekrany i siatki ogrodzeniowe.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA