Trwają odbiory na kujawsko-pomorskim odcinku A1

Trwają odbiory na kujawsko-pomorskim odcinku A1

kujawsko-pomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Na odcinku autostrady A1 z Włocławka do Kowala rozpoczęły się już prace odbiorowe, mające na celu jak najszybsze udostępnienie tej 19-kilometrowej trasy kierowcom. Jest szansa, że już 1 maja autostrada będzie otwarta.

 

Na otwartym już odcinku A1 z Czerniewic do Włocławka zakończono już wszystkie prace na obiektach mostowych. Na drogach serwisowych i dojazdowych prowadzono prace przy układaniu nawierzchni z kostki brukowej oraz ustawiano znaki pionowe. Trwało też humusowanie i obsiewanie skarp, rowów i terenów płaskich trawą, sadzono drzewa i krzewy oraz wykonywano zjazdy gospodarcze.

 

Na fragmencie autostrady z Włocławka do Kowala dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym udało się kontynuować prace przy nawierzchni oraz na obiektach. Wykonywano roboty ziemne i brukarskie, montowano bariery i ekrany dźwiękochłonne, a na Miejscach Obsługi Podróżnych prowadzono prace porządkowe.

 

REKLAMA

Aktualnie na autostradzie malowane jest oznakowanie poziome. Warstwa podbudowy i warstwa wiążąca w ciągu głównym zostały wykonane w 100 procentach. Do ułożenia pozostały niespełna 2 km warstwy ścieralnej.

 

Odpowiednie służby wraz z GDDKiA rozpoczęły prace odbiorowe. Pozwoli to na jak najszybsze udostępnienie kierowcom autostrady z Włocławka do Kowala. Bydgoski oddział GDDKiA ustala właśnie harmonogram odbiorów, a dokładny termin udostępnienia trasy powinniśmy poznać w ciągu kilku najbliższych dni.

 

Odbiory prowadzone są m.in. przez służby Komendy Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Policji, Powiatowego Inspektoratu Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska i Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Planowany jest też audyt z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA