Prace na A1 postępują

Prace na A1 postępują

kujawsko-pomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

W pierwszych dniach kwietnia na budowanej autostradzie A1 w województwie kujawsko-pomorskim prowadzono dalsze prace na drogach lokalnych i serwisowych. Ułożono kolejne kilometry nawierzchni oraz kontynuowano prace wykończeniowe na Miejscach Obsługi Podróżnych i Stacjach Poboru Opłat.

 

Trwają również prace na obiektach i przy malowaniu oznakowania poziomego. Zabetonowano też ostatni segment wiaduktu nad rzeką Lubieńką, co pozwoli na rozpoczęcie wykonywanie kolejnych prac na obiekcie. Zgłoszono już do odbiorów kolejne elementy drogi związane z odwodnieniem i gospodarką wodną.

 

A1 Toruń – Włocławek 

Na otwartym już odcinku autostrady A1 z Torunia do Włocławka na drogach dojazdowych i serwisowych, które znajdują się poza pasem jezdnym autostrady, układano warstwę wiążącą i ścieralną nawierzchni.

 

REKLAMA

Na Miejscach Obsługi Podróżnych i Stacjach Poboru Opłat trwały prace wykończeniowe. Wzdłuż całego odcinka uruchomiono stacje pogodowe i tablice zmiennej treści. Odbywały się też nasadzenia drzew i krzewów oraz inne prace porządkowe.

 

A1 Włocławek – Kowal

Na odcinku A1 z Włocławka do Kowala, który jeszcze nie został oddany do ruchu, sprzyjające warunki atmosferyczne pozwoliły na kontynuowanie prac przy nawierzchni. Na trasie głównej i drogach dojazdowych w ciągu kilku dni ułożono kolejne 5 km drogi.

 

Kontynuowane było też malowanie oznakowania poziomego na gotowych już odcinkach drogi. prowadzono również dalsze prace na obiektach mostowych, kończono betonowanie wiaduktu nad Lubieńką, gdzie pozostało już tylko ułożenie nawierzchni i zamontowanie ekranów akustycznych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA