Rośnie liczba robotników na A1

Rośnie liczba robotników na A1

kujawsko-pomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

O 200 osób w porównaniu z zeszłym tygodniem wzrosła liczba robotników budujących autostradę A1 na odcinku z Torunia do Kowala. W ciągu mijającego tygodnia na budowie przybyło również 100 maszyn oraz prawie 12 km warstwy wiążącej.

Od 23 do 29 sierpnia na budowie A1 pracowało dziennie średnio 1660 osób i 760 maszyn budowlanych. Kontynuowano prace na trasie głównej oraz roboty branżowe, w tym roboty ziemne, uzupełniano warstw nasypów oraz wykonywano rowy odwadniające.

 

Prowadzone były prace na obiektach mostowych w zakresie szalowania, zabezpieczania powłokami malarskimi i tynkarskimi. Naprawiano też drogi technologiczne i kontynuowano prace energetyczne, teletechniczne, wodociągowe. Roboty są prowadzone przez siedem dni w tygodniu do późnych godzin nocnych.

 

Na odcinkach Czerniewice – Odolion oraz Odolion – Brzezie wykonano 8 procent nasypów i 43 procent wykopów. Podbudowa pomocnicza z kruszywa jest zrealizowana w 20 procentach, podbudowa zasadnicza w 59, a warstwa wiążąca w 35 procentach. Prowadzono też prace na 18 z 32 obiektów mostowych.

 

REKLAMA

Na odcinku z Brzezia do Kowala zrealizowano 18 procent wykopów i tyle samo nasypów. Wykonano też 13 procent podbudowy pomocniczej z kruszywa, 44 procent podbudowy zasadniczej oraz 32 procent warstwy wiążącej. Pracowano na 24 z 27 obiektach mostowych.

 

Są to prace wykonane tylko przez nowego wykonawcę trasy. Poprzedni wykonawca zrealizował na tych odcinkach odpowiednio 50 i 60 procent prac. w nadchodzącym tygodniu wykonawca będzie kontynuował roboty ziemne, uzupełnianie warstw nasypów i wykonywanie podbudowy bitumicznej.

 

Ponadto, w pierwszym tygodniu września prowadzone będą prace energetyczne, teletechniczne, wodociągowe oraz prace przy obiektach inżynierskich i kubaturowych.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA