28 marca otwarcie węzła Turzno

28 marca otwarcie węzła Turzno

kujawsko-pomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Na czwartek GDDKiA zaplanowała otwarcie węzła Turzno na autostradzie A1. W trakcie 13 miesięcy prowadzonych prac powstała między innymi droga łącząca węzeł Turzno na autostradzie A1 z drogą krajową nr 15.

 

Łącznik ma przekrój drogowy jednojezdniowy, dwupasowy, a jego długość wynosi 1600 m. W ramach inwestycji powstało skrzyżowane z drogą krajową nr 15 (budowa ronda średnicy zew. 41,00 m) oraz wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej nr 646.

 

Ponadto wykonano odwodnienie drogi, przepusty drogowe a także przejścia dla płazów i małych ssaków oraz oświetlenie drogowe, drogi dojazdowe, ekrany akustyczne oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

 

REKLAMA

W trakcie prowadzonych prac przebudowane zostały również fragment drogi krajowej nr 15 i drogi wojewódzkiej nr 646, a także wiele urządzeń energetycznych, telekomunikacyjnych i wodociągowych.

 

Autostrada A1 Nowe Marzy – Czerniewice została udostępniona kierowcom jesienią 2011 roku, jednak dwa z czterech zaprojektowanych węzłów były nieczynne. Winny był brak dojazdów. Pod koniec ubiegłego roku do użytku oddano drogę łączącą Grudziądz z węzłem na A1 o tej samej nazwie.

 

Dzięki otwarciu węzła Turzno na A1 kierowcy z Torunia i okolic będą mogli znacznie szybciej podróżować do Trójmiasta. Do tej pory musieli kierować się autostradą do węzła w Lubiczu i nadkładać drogi.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA