Duże zaangażowanie na budowie A1

Duże zaangażowanie na budowie A1

kujawsko-pomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

Na budowie autostrady A1 w województwie kujawsko-pomorskim pracuje ponad 700 osób i 300 maszyn dziennie. Prace trwają przez całą dobę, siedem dni w tygodniu i aktualnie wykonawca koncentruje się na obiektach inżynierskich, układaniu warstw nawierzchni oraz pracach na drogach serwisowych i lokalnych.

 

Na oddanym do użytku odcinku A1 z Torunia do Wrocławia prowadzone są dalsze prace wykończeniowe na drogach dojazdowych i serwisowych, znajdujących się poza pasem jezdnym autostrady. Układana jest też warstwa wiążąca i ścieralna oraz nawierzchnie z kostki brukowej.

 

Wykonawca robót kontynuuje też prace na Miejscach Obsługi Podróżnych i Stacjach Poboru Opłat. Prowadzone są również prace porządkowe wzdłuż całego odcinka.

REKLAMA

 

Na autostradzie z Włocławka do Kowala, który jeszcze nie został oddany do ruchu kontynuowane są prace ziemne i nawierzchniowe. Wzmożono prace na obiektach, pod którymi rozpoczęło się układanie pierwszych warstw nawierzchni.

 

Na wiadukcie autostradowym nad rzeką Lubieńką przez całą dobę prowadzone są prace związane z betonowaniem. Odcinek trasy A1 Włocławek – Kowal powinien zostać udostępniony kierowcom w drugim kwartale bieżącego roku.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA