Na budowie A1 zyskały też drogi wojewódzkie

Na budowie A1 zyskały też drogi wojewódzkie

kujawsko-pomorskie
RynekInfrastruktury
RynekInfrastruktury
REKLAMA

30 kwietnia został otwarty ostatni odcinek autostrady A1 w województwie kujawsko-pomorskim, który połączył docelowo Gdańsk z Łodzią. Budowie tej trasy towarzyszył szereg inwestycji na drogach wojewódzkich.

 

W ramach budowy autostrady powstały między innymi wiadukty biegnące w ciągu dróg wojewódzkich przecinających autostradę. W marcu oddano do użytku jeden wiadukt i odcinek drogi wojewódzkiej w Czerniewicach.

 

Wcześniej powstał nowy wiadukt w Kruszynie, przebudowano też kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 252 w Brzeziu, gdzie powstało między innymi rondo dostosowane do przejazdu pojazdów nienormatywnych.

REKLAMA

 

– Budowa autostrady A1 to jedna z najistotniejszych inwestycji dla naszego regionu. Pamiętamy, że infrastruktura drogowa to krwiobieg gospodarki regionu. Dlatego priorytetem samorządu województwa, który administruje siecią dróg wojewódzkich jest zapewnienie kierowcom sprawnego dojazdu do tras szybkiego ruchu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

 

W ostatnich latach zdecydowana większość dróg wojewódzkich była modernizowana z myślą sprawnym dojeździe do autostrady i dróg ekspresowych. W ten sposób przebudowaliśmy ćwierć tysiąca kilometrów dróg. Na te inwestycje samorząd województwa przeznaczył 0,5 mld zł.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA