[Wrocław] Po roku od zakończenia przebudowy znów rozkopią ulicę Wałbrzyską

[Wrocław] Po roku od zakończenia przebudowy znów rozkopią ulicę Wałbrzyską

tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Niecały rok minął od zakończenia przebudowy ulicy Wałbrzyskiej na wrocławskiej Klecinie. Drogę znów trzeba rozkopać i zorganizować objazdy, bo drogowcy wadliwie wykonali tam kanalizację deszczową. Utrudnienia zaczną się w ten weekend.

Inwestycja, która rozpoczęła się w sierpniu 2010 roku od początku była pechowa. Z powodu problemów z siecią energetyczną i wodociągową kilka razy trzeba było przesuwać termin jej zakończenia, bo potrzebne były nowe pozwolenia na budowę i zmiany w projekcie. Ostatecznie przebudowaną drogę oddano do użytku we wrześniu ubiegłego roku - kilka miesięcy po planowanym terminie zakończenia prac budowlanych.

Po roku okazuje się, że znów trzeba będzie ją zamknąć, bo fragment kanalizacji deszczowej został źle wykonany. Co ciekawe, nadzorujący inwestycję urzędnicy i inspektorzy z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta wiedzieli o problemie w momencie odbioru ulicy po zakończeniu przebudowy.


- W ubiegłym roku nie chcieliśmy komplikować mieszkańcom życia i opóźniać oddania drogi do ruchu o kolejne kilka miesięcy, bo tyle potrzebowalibyśmy na opracowanie dokumentów potrzebnych do wykonania prac naprawczych - zaznacza Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Teraz Wydział Inżynierii Miejskiej zaakceptował konieczność wymiany jednej studni oraz przebudowy 10 metrów kanału deszczowego, a Wydział Transportu w magistracie wydał pozytywną opinię dotyczącą objazdów dla samochodów i komunikacji miejskiej.

- To prawdziwy skandal, co wyrabia się na naszym osiedlu. Nie potrafią doglądnąć kilkuset metrów budowy drogi a mieszkańcy muszą cierpieć co chwilę przez objazdy i zmiany w poruszaniu się - skarży się Mariusz Nowak, mieszkaniec Kleciny.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmowała rozbudowę ul. Wałbrzyskiej we Wrocławiu na odcinku od skrzyżowania z Karmelkową do ul. Kobierzyckiej oraz przebudowę sieci kanalizacyjnej. Przy skrzyżowaniu z Czekoladową i Zabrodzką obok kościoła powstało też nowe rondo.

Prace naprawcze zostaną wykonane na koszt wykonawcy robót sieciowych i drogowych w ulicy Wałbrzyskiej - firmę Eurovia. Wykonawca poniesie również koszt organizacji ruchu zastępczego dla autobusów komunikacji miejskiej. Planowany termin zakończenia robót gwarancyjnych - to koniec sierpnia. Z budżetu miasta na przebudowę Wałbrzyskiej w ubiegłym roku wygospodarowano 6 mln złotych.

Ruch kołowy na odcinku Wałbrzyskiej (między Kościelną a Kobierzycką) zostanie ograniczony do jednego kierunku - w stronę ronda. W kierunku ulicy Czekoladowej i Karmelkowej objazd został wyznaczony ulicą Kościelną, która również stanie się ulicą jednokierunkową. Zmianie ulegną również trasy autobusów linii D, 107, 133 i 247. O szczegółach objazdów komunikacji miejskiej przeczytasz w piątek.

Autor: Jarosław Garbacz
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA