Po roku od zakończenia przebudowy znów rozkopią ulicę Wałbrzyską

Po roku od zakończenia przebudowy znów rozkopią ulicę Wałbrzyską

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Niecały rok minął od zakończenia przebudowy ulicy Wałbrzyskiej na wrocławskiej Klecinie. Drogę znów trzeba rozkopać i zorganizować objazdy, bo drogowcy wadliwie wykonali tam kanalizację deszczową. Utrudnienia zaczną się w ten weekend.

Inwestycja, która rozpoczęła się w sierpniu 2010 roku od początku była pechowa. Z powodu problemów z siecią energetyczną i wodociągową kilka razy trzeba było przesuwać termin jej zakończenia, bo potrzebne były nowe pozwolenia na budowę i zmiany w projekcie. Ostatecznie przebudowaną drogę oddano do użytku we wrześniu ubiegłego roku - kilka miesięcy po planowanym terminie zakończenia prac budowlanych.

Po roku okazuje się, że znów trzeba będzie ją zamknąć, bo fragment kanalizacji deszczowej został źle wykonany. Co ciekawe, nadzorujący inwestycję urzędnicy i inspektorzy z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta wiedzieli o problemie w momencie odbioru ulicy po zakończeniu przebudowy.


- W ubiegłym roku nie chcieliśmy komplikować mieszkańcom życia i opóźniać oddania drogi do ruchu o kolejne kilka miesięcy, bo tyle potrzebowalibyśmy na opracowanie dokumentów potrzebnych do wykonania prac naprawczych - zaznacza Ewa Mazur, rzeczniczka Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Teraz Wydział Inżynierii Miejskiej zaakceptował konieczność wymiany jednej studni oraz przebudowy 10 metrów kanału deszczowego, a Wydział Transportu w magistracie wydał pozytywną opinię dotyczącą objazdów dla samochodów i komunikacji miejskiej.

- To prawdziwy skandal, co wyrabia się na naszym osiedlu. Nie potrafią doglądnąć kilkuset metrów budowy drogi a mieszkańcy muszą cierpieć co chwilę przez objazdy i zmiany w poruszaniu się - skarży się Mariusz Nowak, mieszkaniec Kleciny.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmowała rozbudowę ul. Wałbrzyskiej we Wrocławiu na odcinku od skrzyżowania z Karmelkową do ul. Kobierzyckiej oraz przebudowę sieci kanalizacyjnej. Przy skrzyżowaniu z Czekoladową i Zabrodzką obok kościoła powstało też nowe rondo.

Prace naprawcze zostaną wykonane na koszt wykonawcy robót sieciowych i drogowych w ulicy Wałbrzyskiej - firmę Eurovia. Wykonawca poniesie również koszt organizacji ruchu zastępczego dla autobusów komunikacji miejskiej. Planowany termin zakończenia robót gwarancyjnych - to koniec sierpnia. Z budżetu miasta na przebudowę Wałbrzyskiej w ubiegłym roku wygospodarowano 6 mln złotych.

REKLAMA

Ruch kołowy na odcinku Wałbrzyskiej (między Kościelną a Kobierzycką) zostanie ograniczony do jednego kierunku - w stronę ronda. W kierunku ulicy Czekoladowej i Karmelkowej objazd został wyznaczony ulicą Kościelną, która również stanie się ulicą jednokierunkową. Zmianie ulegną również trasy autobusów linii D, 107, 133 i 247. O szczegółach objazdów komunikacji miejskiej przeczytasz w piątek.

Autor: Jarosław Garbacz

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA