Tramwaje przestaną jeździć na Oporów, bo tory na Grabiszyńskiej pójdą do remontu

Tramwaje przestaną jeździć na Oporów, bo tory na Grabiszyńskiej pójdą do remontu

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA

Urzędnicy właśnie zdecydowali o remoncie odcinka torowiska na ulicy Grabiszyńskiej od cmentarza do pętli na Oporowie. To oznacza, że po raz trzeci w ciągu ostatnich lat z powodu remontu znów nie będzie można dojechać tramwajem w rejon ulicy Solskiego. Na szczęście najprawdopodobniej stanie się tak dopiero w ciągu 5 lat.

Przedstawiciele gremiów decyzyjnych w urzędzie miejskim kilka tygodni temu zdecydowali o wpisaniu przebudowy torów od pętli Cmentarz Grabiszyński do pętli Oporów, wraz z przebudową pętli Oporów, do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego Wrocławia. Zgodnie z harmonogramem inwestycja ma być zrealizowana w 2017 lub 2018 roku.

Sam fakt konieczności jej przeprowadzenia absolutnie nie dziwi. Problem w tym, że w ostatnich latach już dwukrotnie na odcinku ulicy Grabiszyńskiej przeprowadzano remonty zarówno drogi jak i torowiska.


- Pierwotnie chcieliśmy zrealizować jednocześnie również remont torowiska na pętli Oporów, ale na przeszkodzie stanął napięty harmonogram inwestycji przed Euro i ograniczenia finansowe w budżecie miejskim - tłumaczyli nam niedawno urzędnicy z Wydziału Inżynierii Miejskiej w magistracie.

Dlatego pasażerowie komunikacji miejskiej, dojeżdżający tramwajami na Oporów znów będą musieli przyzwyczaić się do zmian tras tramwajów, które fundują wrocławscy urzędnicy, nie potrafiący zaplanować remontu jednego torowiska za jednym zamachem.

REKLAMA
Autor: jg

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA