Nowe linie i powiększone przystanki na Grabiszyńskiej przed świętami

Nowe linie i powiększone przystanki na Grabiszyńskiej przed świętami

Wrocław
tuWroclaw.com
tuWroclaw.com
REKLAMA
Już od soboty rusza pierwsza dodatkowa linia, która ma dowozić wrocławian na cmentarze. A na ul. Grabiszyńskiej kończy się przebudowa przystanków tramwajowych na podwójne, dzięki czemu przyspieszą tam tramwaje.
Na ulicy Grabiszyńskiej, na przystankach "Grabiszyńska" oraz "FAT" w stronę Oporowa rozpoczęto przebudowę, żeby przerobić przystanki na podwójne.
- Z takim wnioskiem wystąpiło do nas MPK i przygotowujemy je na Wszystkich Świętych. Dzięki tej niewielkiej inwestycji zwiększy się przepustowość dla tramwajów w tych miejscach - tłumaczy Elwira Nowak, zastępca dyrektora wydziału inżynierii miejskiej ds. zarządzania inwestycjami we wrocławskim magistracie.
Dzięki podwójnym przystankom tramwaje mogą przyspieszyć, bo nie muszą stać dodatkowego cyklu przed światłami. Gdy przystanek jest pojedynczy zdarza się, zwłaszcza godzinach szczytu, że tramwaj musi czekać przed przystankiem zanim na niego wiedzie (jak na Kazimierza Wielkiego w stronę pl. Dominikańskiego - choć tam problemem są światła ustawione pod auta, a nie tylko długość przystanku). Potem musi poczekać cały cykl, gdy pasażerowie wsiadają i wysiadają, a dopiero potem rusza. Dzięki przystankowi podwójnemu na jednych światłach ruszają dwa tramwaje.
 Specjalna komunikacja związania ze wzmożonym ruchem w rejonie cmentarzy przed dniem Wszystkich Świętych rusza już teraz.
22-23 października 2011 roku (sobota i niedziela) uruchomiona zostanie specjalna linia tramwajowa E1 na trasie Oporów - Osobowice - Oporów.
Oporów, Grabiszyńska, pl. Legionów, Piłsudskiego, Podwale, pl. Jana Pawła II, most Sikorskiego, Jagiełły, most Mieszczański, Dubois, Pomorska, pl. Staszica, Reymonta, most Osobowicki, Osobowicka, Osobowice
REKLAMA
2. Autobusy linii A będą dodatkowo zatrzymywały się na przystankach przy Cmentarzu Grabiszyńskim.
3. Autobusy linii 131 w godzinach od 10:00 do18:00 będą kursowały w obu kierunkach od ulicy Kiełczowskiej przez ulicę Poleską, Litewską, Żmudzką do Cmentarza Kiełczowskiego.
W przyszłym tygodniu, od poniedziałku do piątku (24-28 października):
1. Autobusy linii A będą dodatkowo zatrzymywały się na przystankach przy Cmentarzu Grabiszyńskim.
2. Autobusy linii 319 będą kursowały w obu kierunkach od ulicy Krzemienieckiej przez ulicę Ostrowskiego i Grabiszyńską do Cmentarza Grabiszyńskiego.
Autor: Bartłomiej Knapik

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA