[Wrocław] Pasażerowie na Nowym Dworze odetchną: autobusy na Strzegomskiej przyspieszą

[Wrocław] Pasażerowie na Nowym Dworze odetchną: autobusy na Strzegomskiej przyspieszą

REKLAMA
Remont Strzegomskiej kosztował ponad 44 mln zł. Autobusy dostały wydzielony pas ruchu żeby jeździły szybciej od aut. Tyle że wciąż tracą po półtorej minuty na każdym przystanku, bo światła dla nich są źle ustawione. Problem miała rozwiązać tzw. wideodetekcja, tyle że jej uruchomienie od września jest przekładane.
Po przebudowie na ulicy Strzegomskiej za 75 tys zł. na trzech skrzyżowaniach z Nowodworską, Gubińską i Strzegomską zamontowano 13 kamer i 3 sterowniki, które miały przyspieszyć przejazd autobusów.
Miało to działać tak: programy sterowania sygnalizacja świetlną z tzw. systemem akomodacyjnym miały ''nadążać'' za zmianami w potokach pojazdów. Czyli kamery wideodetekcji, a właściwie program komputerowy, do którego miały zostać podłączone, miały mierzyć kolejki pojazdów oczekujących na czerwonym świetle oraz na tej podstawie podejmować decyzę o wydłużeniu cyklu światła zielonego.
Kluczowe jest tu słowo: “miały''. Bo choć system - zgodnie z obietnicami urzędników - planowano urochomić we wrześniu, potem w październiku - teraz dowiadujemy się, że wideodetekcja na Strzegomskiej będzie działać przed świętami.
- Program jest już zamontowany, teraz go optymalizujemy - tłumaczy “Faktowi'' Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji, które nadzorowały przebudowę ulicy Strzegomskiej.
- To jest inteligentny system, który najpierw musi "nauczyć się" podejmowania decyzji o wydłużaniu cyklu świetlnego zielonego. Przed świętami autobusy będą przez Strzegomską przejeżdżać szybciej - obiecuje.
Autor: beka
Tagi:

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA