Na Nowym Dworze ma powstać nowy Inkubator Przedsiębiorczości TEK

Na Nowym Dworze ma powstać nowy Inkubator Przedsiębiorczości TEK

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Wrocławska spółka Inkubator Przedsiębiorczości TEK złożyła wniosek o pozwolenie na budowę nowego budynku usługowego na ul. Strzegomskiej 214 (obok "Hal Strzegomskich") na Nowym Dworze. Budynek będzie miał kubaturę 8700 m3. Za projekt architektoniczny odpowiada architekt Janusz Blachowski. 
Jest to już kolejny inkubator przedsiębiorczości, który planowany jest do budowy w najbliższych miesiącach w stolicy Dolnego Śląska. Według różnych szacunków w ciągu najbliższych dwóch lat we Wrocławiu i Aglomeracji Wrocławskiej zostanie wybudowanych od podstaw lub utworzonych w wyremontowanych i odpowiednio wyposażonych budynkach od 20 do 25 różnego rodzaju inkubatorów.
REKLAMA
Szacunkowy koszt ich powstania to ponad 300 milionów złotych, w tym same dotacje unijne w ramach realizacji projektów w ramach konkursu 1. Przedsiębiorstwa i innowacje – Działanie 1.3 Rozwój przedsiębiorczości – Poddziałanie 1.3.2 – Rozwój przedsiębiorczości – ZIT WrOF – Schemat 1.3 B Wsparcie infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców to suma ponad 134,5 miliona złotych (przy nakładach inwestycyjnych wynoszących ponad 216 milionów złotych) na 15 różnych inkubatorów i centrów wspierania przedsiębiorczości.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA