Prężny rok inkubatora przedsiębiorczości we Wrocławskim Parku Technologicznym

Prężny rok inkubatora przedsiębiorczości we Wrocławskim Parku Technologicznym

Wrocław
REKLAMA
Inkubator Przedsiębiorczości i Technologii Wrocławskiego Parku Technologicznego świętuje pierwszy rok działalności. W 12 miesięcy od otwarcia stał się miejscem dobrze znanym na startupowej mapie Wrocławia.
Dzięki taki miejscom jak inkubatory przedsiębiorczości, osoby które chcą spróbować swoich sił w biznesie, mogą się sprawdzić bez ponoszenia wysokich nakładów na organizację biura. Na początku 2015 r. do nowego inkubatora WPT wprowadzały się pierwsze startupy. W chwili oficjalnego otwarcia swoją działalność rozpoczynało tam 19 firm. Dziś na 2 tys. mkw. rozlokowanych jest prawie 60 startupów.
Kilka dni temu ostatnie wolne biuro oglądało dwóch zainteresowanych – mówi Małgorzata Dynowska, zastępca Dyrektora ds. Inkubacji i Rozwoju Firm WPT. – Warto jednak nas odwiedzać, bowiem prowadzimy listę rezerwową i jak tylko któraś firma skończy inkubację, oferujemy miejsce osobom zainteresowanym współpracą z nami.
Do inkubatora młodych przedsiębiorców przyciąga biznesowa atmosfera, możliwość współpracy i wymiany doświadczeń z innymi początkującymi. Ważne są też preferencyjne stawki wynajmu powierzchni biurowych. Startupowcy cenią też możliwość korzystania z sal konferencyjnych, szkoleń, warsztatów, porad prawnych i księgowych. Do dyspozycji jest także nowoczesna infrastruktura teleinformatyczna oraz platforma usług typu Cloud Computing, oferująca możliwość korzystania z szerokiej gamy oprogramowania bez konieczności zakupu licencji we własnym zakresie.
Inkubator to miejsce, gdzie spotyka się wiele firm, które wzajemnie mogą wymieniać się swoimi produktami i usługami, a przy tym bardzo szybko uczyć się wymagań rynku. Atutem jest też dostęp do nowoczesnej przestrzeni konferencyjno-biurowej, dzięki której wizerunek firmy na starcie jest dużo lepszy – ocenia Piotr Rek z Zeccera, startupu, który umożliwia studentom darmowe drukowanie na uczelniach w całej Polsce.
REKLAMA
W IPiT rozwijana jest też firma All in Data, która wykorzystując w praktyce metody naukowe, w tym analizę danych i big data, rozwiązuje problemy biznesowe. Ich usługi pomagają zmniejszyć koszty lub poprawić jakość produktów.
Decyzja o ulokowaniu naszego biura właśnie w tym miejscu zapadła przez wzgląd na lokalizację i stosunek jakości do ceny. Prestiżu dodaje także instytucja jaką jest Wrocławski Park Technologiczny – mówi Urszula Jakubowska z All in Data.
W inkubatorze dominuje branża IT – blisko połowa firm tworzy rozwiązania wykorzystywane w internecie. Inne obecne w IPiT branże to marketing, edukacja, biotechnologia i energetyka.
Dzięki potężnemu wsparciu Prezydenta Wrocławia oraz zaangażowaniu Urzędu Marszałkowskiego stworzyliśmy miejsce, które mocno wspiera odważnych i kreatywnych w zakładaniu biznesu – mówi Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego. – WPT to idealna przestrzeń dla każdego, kto ma pomysł na biznes i pragnie go zrealizować – dodaje prezes WPT.
We Wrocławski Parku Technologicznym od 10 lat działa też drugi inkubator – Dolnośląski Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, do którego mogą zgłaszać się studenci, absolwenci bądź pracownicy naukowi, którzy planują otworzyć biznes.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA