Polska spółka QNA Technology S.A. z siedzibą we Wrocławiu (Wrocławski Park Technologiczny), światowy pionier w rozwoju technologii produkcji kropek kwantowych - innowacyjnego półprzewodnika, do zastosowania m.in. w wyświetlaczach nowej generacji, uzyskała europejski patent na autorską kompozycję tuszu utwardzanego promieniowaniem UV, zawierającą czerwone kropki kwantowe. Decyzję o przyznaniu ochrony podjął Europejski Urząd Patentowy. Patent obejmuje zarówno sposób nanoszenia tuszu, jak i jego zastosowanie w urządzeniach emitujących światło.
Kolejna znana, międzynarodowa firma stawia na swój dalszy rozwój we Wrocławiu. Niemiecki koncern Viessmann uruchomił właśnie w stolicy Dolnego Śląska swoje pierwsze w Polsce Centrum Badań i Rozwoju. Jego siedzibą jest biurowiec DELTA, na terenie Wrocławskiego Parku Technologicznego przy ul. Duńskiej 9 na Muchoborze Małym.
Berlińska firma technologiczna IAV pracuje m.in. dla Porsche, Audi i Bugatti. Teraz będą rozwijać technologie automotive we Wrocławskim Parku Technologicznym i zamierza docelowo zatrudnić nawet tysiąc osób.