KORBANK S.A. buduje we Wrocławiu centrum danych i centrum badawczo-rozwojowe źródło: datacenter.korbank.pl/

KORBANK S.A. buduje we Wrocławiu centrum danych i centrum badawczo-rozwojowe

WIZUALIZACJE
Orzech
Orzech
REKLAMA
W stolicy Dolnego Śląska trwa budowa nowoczesnego centrum danych. Oprócz tego powstaje centrum badawczo-rozwojowe. Inwestorem jest znana wrocławska firma z branży telekomunikacyjnej KORBANK S.A. Inwestycja realizowana jest przy ul. Wagonowej (boczna ul. Fabrycznej).
Inwestor w dniu 16 sierpnia 2016 roku zawarł ze spółką Wrocławski Park Technologiczny S.A. z siedzibą we Wrocławiu, umowę przenoszącą własność niezabudowanej działki gruntu nr 1/50, AM-6, obręb Grabiszyn, o powierzchni 0,4794 ha, położonej we Wrocławiu, przy ul. Fabrycznej. Na zakupionej nieruchomości powstaje Centrum Danych KORBANK Data Center oraz Centrum Badawczo Rozwojowego KORBANK. W ramach projektu powstanie nowoczesne Data Center, które będzie spełniało normę Tier 3. Powierzchnia całkowita Korbank Data Center ma wynosić docelowo 10 tys. mkw. Inwestycja będzie etapowana (przewidziano cztery etapy). KORBANK Data Center to jeden z kluczowych obszarów strategii KORBANK S.A.
W ramach realizowanego projektu aktualnie powstaje pierwszy moduł Centrum Badawczo-Rozwojowego wraz z Data Center, o powierzchni całkowitej ok. 1,6 tys. mkw., które będzie spełniało normę Tier 3.
Generalnym wykonawcą tej części inwestycji jest JPB Sp. z o.o. z siedzibą w Szczodrem. Koszt tego etapu przedsięwzięcia wynosi 8 184 650 zł netto.
Umiejscowienie Data Center (ul. Wagonowa we Wrocławiu) w geograficznym centrum aglomeracji wrocławskiej stanowi o jego atrakcyjności dla lokalnych operatorów telekomunikacyjnych (optymalne położenie węzła telko, z którego sygnał optyczny będzie gwiaździście rozchodził się do sieci). Umiejscowienie w Data Center Punktu Wymiany Ruchu WRIX posiadającego przyłącza do różnych operatorów dodatkowo zwiększa jego atrakcyjność dla innych operatorów oraz klientów Data Center. Dostęp do wielu operatorów jest pożądany przez dużych klientów biznesowych, co świadczy o "neutralności" Data Center.

KDC jest budowane zgodnie z wytycznymi niezawodności normy TIER4, a założony poziom jest na poziomie TIER3.

Prezentujemy pierwsze wizualizacje Korbank Data Center. Poniżej różne warianty elewacji.
datacenter.korbank.pl/
datacenter.korbank.pl/
REKLAMA
datacenter.korbank.pl/
datacenter.korbank.pl/
datacenter.korbank.pl/
datacenter.korbank.pl/
datacenter.korbank.pl/
datacenter.korbank.pl/
datacenter.korbank.pl/
datacenter.korbank.pl/
O inwestorze:

Początki działalności spółki Korbank datuje się na rok 1996, kiedy to jako Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe stworzyła pierwszą w Polsce osiedlową sieć LAN na wrocławskim osiedlu Kozanów. Kilka lat później, w roku 2006 KORBANK (już jako przekształcona w 2002 r. Sp. z o.o.) stworzył pierwszą w Polsce sieć FTTH (Fiber To The Home – Światłowód do domu). W kolejnych latach KORBANK intensywnie rozwijał usługę telewizyjną i tak w latach 2009-2010 powstała pierwsza w Polsce interaktywna telewizja IPTV w systemie Unicast – AVIOS, zaś dwa lata później już jako przekształcona spółka akcyjna, KORBANK wprowadził na rynek pierwsze w Polsce oparte o system Android, multimedialne urządzenie KORBOX łączące w sobie funkcje dekodera telewizyjnego i domowego centrum rozrywki. Niedługo potem, w roku 2015 rodzina urządzeń KORBOX liczyła już kilka modeli, zaś przełomowym z nich okazał się być pierwszy w Europie dekoder telewizyjny z możliwością odtwarzania kanału linearnego w technologii 4K UHD. Dziś KORBOX to linia urządzeń o różnych funkcjonalnościach i parametrach, wśród których możemy wymienić m.in. dekodery telewizyjne, switche czy monitory hotelowe KORBOX Smartscreen. 

Źródło: materiały prasowe

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA