DODAJ

Wrocław: Amerykański koncern z branży chemicznej stawia na rozwój centrum B+R i fabryki

Wrocław
Wrocław: Amerykański koncern z
Orzech
2019-03-14 18:16:52
Amerykański koncern z branży chemicznej Stepan Company stawia na rozwój swojego centrum badawczo-rozwojowego ulokowanego we Wrocławiu i rozszerza produkcję w podwrocławskiej fabryce zlokalizowanej w Brzegu Dolnym. Firma weszła do Polski w 2010 roku przejmując fabrykę poliestrów polioli należącą do Alfa Systems. Zakład produkuje poliole poliestrowe i jest w stanie wyprodukować 25 000 ton rocznie.

Amerykanie posiadają również europejskie centrum badawczo-rozwojowe i techniczne we Wrocławiu (w Kampusie na Praczach Odrzańskich – dawne EIT+), zajmujące się produkcją pianek izolacyjnych, powłok, klejów, uszczelniaczy i elastomerów. Obiekty służą firmie Stepan, dostarczając surowce do pianek izolacyjnych, a także różnorodną działalność CASE. Oprócz zapewnienia większej przestrzeni dla rozwijającego się zespołu naukowców, rozbudowane obiekty obejmują szeroką gamę urządzeń testowych i produkcyjnych, aby wspierać europejskich klientów firmy w projektach innowacji i rozwoju technicznego.

Laboratoria Stepan we Wrocławiu prowadzą projekty badawcze w wielu obszarach, w tym CASE, poliizocyjanurowe płyt kartonowych i rozwiązań izolacyjnych urządzeń.

Centrum badawczo-rozwojowe we Wrocławiu w połączeniu z fabryką poliolową Stepan w Brzegu Dolnym w Polsce i w Wesseling w Niemczech stawia firmę na pierwszym miejscu na rozwijającym się europejskim rynku poliuretanów.

O inwestorze:

Stepan Company to amerykański koncern założony w 1932 roku w stanie Illinois. Dziś fabryki znajdują się także w Chinach, Niemczech i Polsce. Firma wytwarza poliole poliestrowe do produkcji: płyt warstwowych i izolacyjnych, pianek elastycznych, klejów czy uszczelniaczy.
Stepan Company to światowy producent specjalistycznych środków chemicznych stosowanych w produktach konsumpcyjnych i przemysłowych. Jest wiodącym producentem surfaktantów – kluczowych składników środków czyszczących oraz polioli poliestrowych, stanowiących główną część przemysłu poliuretanowego.
Firma jest głównym producentem specjalistycznych i pośrednich chemikaliów stosowanych w wielu gałęziach przemysłu. Stepan jest wiodącym producentem środków powierzchniowo czynnych, które są kluczowymi składnikami preparatów czyszczących dla konsumentów i przemysłu. Firma jest również wiodącym dostawcą polioli poliuretanowych wykorzystywanych na rozwijającym się rynku izolacji termicznych i przemyśle CASE (Coatings, Adhesives, Sealants i Elastomers).