Amerykański Parker Hannifin rozbuduje swoją wrocławską fabrykę

Amerykański Parker Hannifin rozbuduje swoją wrocławską fabrykę

Wrocław
Orzech
Orzech
REKLAMA
Kolejna zagraniczna firma obecna od wielu lat we Wrocławiu zdecydowała się na reinwestycję w stolicy Dolnego Śląska. Amerykański koncern Parker Hannifin złożył 8 lutego 2017 roku wniosek o pozwolenie na budowę nowej hali magazynowej na terenie swojej wrocławskiej fabryki przy ulicy Stargardzkiej 5 na wrocławskich Pilczycach. Za projekt architektoniczny inwestycji odpowiada architekt Leszek Marszałek ze studia projektowego Spart z Bytomia.
Parker jest wiodącym globalnym producentem innowacyjnych technologii napędów i sterowań. Firma dostarcza elementy i systemy przeznaczone dla różnorodnych aplikacji mobilnych i przemysłowych, zapewniając serwis i wsparcie techniczne.
REKLAMA
W ramach spółki Parker posiada w Polsce dwa zakłady produkcyjne w Siechnicach (pod Wrocławiem) oraz we Wrocławiu, zatrudniające łącznie ponad 500 pracowników, specjalistów z różnych dziedzin.
Dodatkowo od 2013 roku działa we Wrocławiu Centrum Usług Wspólnych. Jest to pierwszy oddział tego typu w firmie. W obecnej fazie rozwoju Centrum koncentruje się na przenoszeniu i realizacji procesów z zakresu finansów i księgowości, z zakresu trzech obszarów księgowych: kontrola zobowiązań, kontrola należności i rozliczenia z pracownikami. Docelowo zatrudniać będzie ponad 300 pracowników.

Komentarze (0)

Napisz komentarz
REKLAMA